Diablo 4 ponownie w ogniu krytyki! Trzeci sezon to „całkowite przeciwieństwo zabawy”

Diablo 4 trzeci sezon

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj – 23 stycznia 2024 roku – o 19:00 czasu polskiego w Diablo 4 ruszył Sezon Konstruktów. W sieci pojawiły się już natomiast pierwsze opinie na temat przygotowanych przez Blizzard atrakcji. Niestety okazuje się, że nowa zawartość nie spełnia oczekiwań fanów, którzy krytykują poczynania twórców.

Gracze krytykują Diablo 4. Trzeci sezon nie spełnia oczekiwań fanów serii

Diablo 4 krytykowane jest m.in. na forum Reddit. Jeden z użytkowników stwierdził, że w Sezonie Konstruktów bawi się gorzej niż w 1. sezonie. Gracz narzeka przede wszystkim na nudę oraz grind, a także ogólny spadek jakości. Podkreśla, że sezonowe nagrody do ulepszania towarzysza-pająka wcale go nie cieszą, ponieważ „nie mają większego znaczenia”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Inny użytkownik informuje, że w 2. sezonie Diablo 4 rozegrał ponad 200 godzin na poziomie hardcore i dobrze się bawił m.in. dzięki nagrodom, które zdawały się mieć wpływ na rozgrywkę. Sezon Konstruktów – zdaniem wspomnianego fana – jest natomiast „całkowitym przeciwieństwem zabawy”. Zwraca m.in. uwagę na pułapki Skarbca, które karzą gracza w taki sposób, by „zmarnował on jak najwięcej czasu”.

Wspomniany użytkownik dodaje również, że jeśli Blizzard podejmuje obecnie tak „kiepskie” decyzje, to nie jest to „dobry prognostyk na przyszłość”. W sieci nie brakuje głosów, że Sezon Konstruktów to krok w tył w porównaniu do poprzedniego sezonu. Fanom Diablo 4 pozostaje mieć nadzieję, że twórcy wezmą sobie ich opinie do serca i wyciągną odpowiednie wnioski.

Na koniec przypomnijmy, że Diablo 4 dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Mieliście już okazję sprawdzić 3. sezon w najnowszej odsłonie serii Diablo? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Źródło: Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.