Diablo 4 w Xbox Game Pass z uciążliwym wymogiem na PC. Microsoft mógł rozegrać to znacznie lepiej

Diablo 4 Xbox

Już jutro piekło zapłonie na zielono, bo Diablo 4 wreszcie trafi do abonamentu Xbox Game Pass, co będzie wręcz idealnym przypieczętowaniem całego procesu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Tytuł ten poza konsolami dostępny będzie też w ramach pecetowej wersji abonamentu. Okazuje się jednak, że wymagać to będzie szafowania launcherami, co raczej nie należy do najwygodniejszych rzeczy.

Diablo 4 w Xbox Game Pass na PC wymagać będzie manewrowania między launcherami

Diablo 4
Diablo 4

Microsoft potwierdził, że uruchomienie Diablo 4 na PC za pomocą Xbox App wymagać będzie od graczy zainstalowania launchera Battle.net. Jeśli więc znajdą się chętni, aby wspólnie ze znajomymi pozabijać potwory, to będzie zmuszony na korzystanie z dwóch aplikacji — Xbox App oraz wspomnianego Battle.net.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Otwórz Xbox App na PC i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Microsoft powiązane z subskrypcją Game Pass. Następnie kliknij Diablo IV, a potem przycisk Zainstaluj.

Po wyświetleniu monitu kliknij „Zainstaluj Battle.net” i zakończ instalację. (Jeśli masz już zainstalowany Battle.net, automatycznie przejdziesz do następnego kroku).

Zostaniesz poproszony o połączenie swojego konta Battle.net z kontem Microsoft. Jeśli masz już konto Battle.net, możesz się zalogować, aby dokończyć połączenie, lub utworzyć konto Battle.net, aby nawiązać połączenie.

Po pobraniu Battle.net i połączeniu kont możesz dokończyć instalację Diablo IV!

Microsoft

Dla części graczy jest to oczywiste, zwłaszcza że chociażby gry EA dostępne w pecetowej aplikacji Xbox App także wymagają zainstalowania i uruchamiania EA App. Tutaj jednak mowa o grze, którą wyprodukowała firma podległa od pewnego czasu Microsoftowi i niektórzy wskazują na to, że przedsiębiorstwo powinno rozwiązać ten aspekt w znacznie lepszy sposób.

Można by też zwrócić uwagę, że działanie dwóch launcherów jednocześnie nie jest optymalne, szczególnie dla nieco starszych pecetów, gdzie każda porcja zasobów jest na wagę złota. Niestety, na ten moment niewiele wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić.

Źródło: Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.