Diablo 4 doczeka się poważnych zmian! Czy Blizzardowi uda się naprawić największe problemy?

Diablo 4

Blizzard od premiery Diablo 4 robi co może, aby dostarczać graczom nowości i zmiany w ramach kolejnych sezonów rozgrywek. Do tej pory jednak wiele z tych zmian nie przypadło do gustu pewnej części graczy, którzy porzucali przygodę z najnowszym tytułem od „Zamieci”, a nie brak też takich, którzy sezonowych zmagań w ogóle nie rozpoczęli. Teraz jednak coś może się w tej materii zmienić, bo twórcy zapowiedzieli szereg niezwykle istotnych zmian, które mogą (choć tutaj nic pewnego) odmienić obraz tej pozycji.

Diablo 4 czekają poważne zmiany

Zapowiedź zmian w 4 sezonie rozgrywek Diablo 4

W ramach dużej aktualizacji, która trafi do Diablo 4 zmieniony zostanie calkowicie cały system zdobywania sprzętu, który nie będzie już tak licznie wypadać z potworów. Dodatkowo zmianom ulegną aspekty związane z prezentowaniem statystyk, które ma być łatwiej porównać względem tego, co aktualnie posiadamy. Poprawione mają zostać afiksy, które mają jeszcze bardziej upewniać graczy w tym, że dobrali odpowiednie dla siebie przedmioty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kwestia itemizacji to nie jedyna zmiana, jakiej doczeka się Diablo 4, bo twórcy wspominają też o zmianach w Kodeksie Mocy, Heltides oraz drabinkach bossów. Wszystkie te zmiany sięgają głęboko w core rozgrywki, sprawiając, że faktyczny obraz ostatniego hack’n’slasha od Blizzarda znacząco się zmieni.

Wszystkie te zmiany trafią do gry już 14 maja 2024 roku i każdy zainteresowany będzie mógł sam ocenić, jak ostatecznie one się prezentują. Część bardziej corowych graczy zauważa, że gra upodabnia się coraz bardziej do Diablo 3, co w ich oczach nie jest dobrym prognostykiem. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Tego przekonamy się już niedługo.

Źródło: YouTUbe: Diablo

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.