Diablo Immortal przynosi Blizzardowi ogromne zyski. We wszystkich statystykach przodują Chińczycy

Diablo Immortal

Nie ma co ukrywać, że Diablo Immortal to produkcja, która — pomimo sporej fali krytyki — przyciągnęła do siebie wielu graczy na całym świecie. Na początku sierpnia informowaliśmy, że grę pobrano aż 30 milionów razy, co już wtedy było naprawdę dobrym wynikiem. Najnowszy raport mobilegamer.biz opracowany przy pomocy narzędzia AppMagic wskazuje, że mobilne Diablo zarobiło dla Blizzarda niemałą fortunę.

Diablo Immortal zarobiło dla Blizzarda ponad 300 milionów dolarów

Diablo Immortal
Diablo Immortal

Z raportu wynika, że Diablo Immortal łącznie na wszystkich rynkach zarobiło ponad 300 milionów dolarów. Co ważne, od premiery ogólnoświatowej (2 czerwca) do debiutu na chińskim rynku (25 lipca) gra ta wygenerowała zyski na poziomie 155,6 milionów dolarów, a pozostałe 144 miliony przychodu pochodzą bezpośrednio z Państwa Środka. Dla porównania drugi co do wielkości rynek, czyli amerykański, wygenerował do tej pory zysk w wysokości 66,5 miliona dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym miejscu warto też zaznaczyć, że tytuł ten zarabia ponad 2,23 miliona dolarów dziennie. Szczyt w tej kategorii został osiągnięty 30 lipca (5 dni po premierze w Chinach), wówczas gracze wydali łącznie 4,13 miliona dolarów. Patrząc też na stosunek pobrań do wydanej kwoty, to gracze z Państwa Środka znowu przodują, tam bowiem na jedno pobranie przypada prawie 35 dolarów dochodu.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe

Przyglądając się tym wynikom, trzeba przyznać, że Diablo Immortal odniosło duży komercyjny sukces. Co więcej, pokazuje to także, że największym i najbardziej dochodowym rynkiem dla gier mobilnych są Chiny, głównie przez wzgląd na panujące tam prawo. Nie powinno więc dziwić, że twórcy coraz częściej tworzą tego typu produkcje; jest to w wielu przypadkach lepsze źródło dochodu od klasycznie dystrybuowanych pozycji na PC i konsole.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.