Digital Dragons 2024 – wybrano najlepsze polskie gry. CD Projekt RED wyróżniony dwukrotnie!

Digital Dragons

Choć najważniejsze gale podsumowujące gamingowy rok 2023 mamy już za sobą, to na całym świecie nie brakuje bardziej niszowych projektów. Jednym z nich jest Digital Dragons. W przeciwieństwie do The Game Awards, Golden Joystick Awards czy BAFTY, rodzime wydarzenie koncentruje się przede wszystkim na polskich produkcjach.

Digital Dragon 2024 – pełna lista laureatów

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zostało nominowane we wszystkich możliwych kategoriach. Ostatecznie przedstawiciele CD Projekt RED odebrali statuetki za najlepszą narrację oraz polską grę roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nagrodę na najlepszy styl i oprawę wizualną niespodziewanie zdobyło Inkulinati, pokonując takie tytuły jak Witchfire czy Ghostrunner 2.

Na liście zwycięzców znajdziemy także bazujące na twórczości Stanisława Lema The Invicible (najlepsze udźwiękowienie) oraz Agains the Storm (najlepszy design).

W przypadku gier zagranicznych obyło się bez zaskoczeń – twórcy Baldur’s Gate 3 po raz kolejny nie dali żadnych szans konkurencji.

Sven Vincke (Larian Studios) po odebraniu nagrody za najlepszą grę zagraniczną

Pełna lista laureatów Digital Dragons 2024:

  • Best Polish Game: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
  • Best Polish Game Design: Against the Storm
  • Best Polish Game Visual Art: Inkulinati
  • Best Polish Game Audio: The Invincible
  • Best Polish Narrative: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
  • Best Polish Mobile Game: Hero Legacy
  • Best Foreign Game: Baldur’s Gate 3

Tegoroczna gala Digital Dragons jako pierwsza w historii wydarzenia była w całości transmitowana na żywo. Zapis transmisji dostępny jest na platformie YouTube.

Źródło: Wccftech

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.