Divinity Original Sin 3 na pewno powstanie! Deweloperzy z Larian Studios przekazali dobre wieści

Divinity Original Sin 2

Larian Studios większą popularność zyskało dzięki stworzeniu właśnie gier spod szyldu Divinity Original Sin. Dwie wydane kolejno w 2014 i 2017 roku produkcje cieszą się po dziś dzień wśród fanów RPG sporym uznaniem. Zgodnie ze słowami Swena Vincke deweloperzy wrócą do swojego autorskiego IP, jednak będziemy musieli na to trochę poczekać.

Larian Studios stworzy Divinity Original Sin 3, ale dopiero za jakiś czas

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2

Larian Studios obecnie niemal w stu procentach skupia się na dokończeniu i wydaniu Baldur’s Gate 3 na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Wiadome jest jednak, że prędzej czy później firma będzie musiała skupić się na zupełnie nowym projekcie. Według słów samego Swena Vincke wtedy właśnie deweloperzy mogą zwrócić się ku swojej autorskiej serii — Divinity Original Sin.

Najpierw jednak twórcy będą musieli zrobić sobie konkretną przerwę, aby „naładować zapasy kreatywności”.

Divinity Original Sin to nasze autorskie uniwersum, które zbudowaliśmy, więc w pewnym momencie na pewno tam wrócimy. Najpierw skończymy Baldur’s Gate 3, a potem zrobimy sobie przerwę, ponieważ będziemy musieli naładować zapasy kreatywności. Na ten moment 400 programistów wkłada w to całe swoje serce i dusze. W tej grze ujrzysz najlepsze efekty ich kunsztu. Muszę przyznać, to ogromny wyczyn.

Swen Vincke

Słowa dewelopera Larian Studios stanowią więc konkretne potwierdzenie, że twórcy na pewno wrócą do swojego autorskiego świata. Na konkrety związane z Divinity Original Sin 3 (lub jakąkolwiek inną grą spod tego szyldu) trzeba będzie poczekać jeszcze kilka ładnych lat.

Przeczytaj też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Divinity Original Sin 2

Kwestia wakacji po wydaniu tak ogromnie zapowiadającej się gry, jak Baldur’s Gate 3 wydaje się jak najbardziej zrozumiała. W końcu trwający ponad cztery lata proces produkcyjny jak najbardziej mógł „wyssać wszystkie zapasy kreatywności” z belgijskich deweloperów. Mimo wszystko potwierdzenie, że trzecia odsłona cyklu Divnity Orignal Sin powstanie, może napawać sporym optymizmem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.