DLC Dungeons & Dragons do Minecrafta zapowiedziane! Mojang nawiązuje współpracę z Wizards of the Coast

Minecraft Dungeons & Dragons DLC

Twórcy Dungeons & Dragons nawiązali współpracę ze studiem Mojang, na mocy której zapowiedziano DLC do Minecrafta bazowane na ich popularnym, papierowym RPG-u. Dodatek został ogłoszony wczoraj na oficjalnym streamie deweloperów odpowiedzialnych za planszówkę. Jego premiera jest planowana na wiosnę bieżącego roku.

Zapowiedź DLC Dungeons & Dragons do Minecrafta

Zwiastun Minecraft x Dungeons & Dragons

DLC Minecraft x Dungeons & Dragons zostało ogłoszone wczoraj przez twórców ze studia Wizards of the Coast. Z zaprezentowanego zwiastuna dodatku możemy wywnioskować, że gra Mojangu doczeka się solidnej dawki nowej, rozbudowanej zawartości.

Do Minecrafta dodane zostaną m.in. reskiny potworów i przedmiotów oraz lokacje znane dobrze graczom D&D. Trailer produkcji przedstawia również coś, co wygląda jak system klas.

Współpraca Wizards of the Coast i Mojang nie kończy się jednak tylko na tym dodatku. Za jej sprawą zostanie też wydane nowe Monstrous Compendium dla Dungeons & Dragons, w którym znajdą się stworzenia i postacie z Minecrafta.

Zobacz też: Gry podobne do Gothic

Premiera dodatku Minecraft x Dungeons & Dragons jest przewidziana na wiosnę 2023 roku. Do jego uruchomienia będzie wymagana wersja Bedrock Edition tytułu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.