Doom zaorał konkurencję? Gra odpalona na traktorze

Doom na traktorze

Jest to już swoistą tradycją, aby w miarę regularnie ktoś próbował uruchomić klasycznego Dooma na nowym, zupełnie nieprzystosowanym do tego sprzęcie. Po urządzeniach kuchennych, bankomatach i testach ciążowych przyszedł czas na potężną maszynę rolniczą.

REKLAMA

Doom na traktorze zbiera żniwa

Playing Doom on a John Deere tractor display (jailbroken/rooted) at @defcon pic.twitter.com/ih0QUTGNuS

— Sick.Codes (@sickcodes) August 14, 2022

Playing Doom on a John Deere tractor display (jailbroken/rooted) at @defcon pic.twitter.com/ih0QUTGNuS

— Sick.Codes (@sickcodes) August 14, 2022

Tak naprawdę nie chodzi o zwyczajną fanowską przeróbkę, lecz efekt działań modderów pokazywany w ramach DefCon 2022 w Las Vegas. Coroczna impreza związana ze sceną hakerską odbyła się w ostatni weekend, a jednym z punktów programu był pokaz tego, w jak ograniczony sposób rolnicy mogą ingerować w swój sprzęt i jego oprogramowanie.

Zobacz też: Z czego składa się komputer?

Głównym bohaterem prezentacji stał się ciągnik firmy John Deere, na którego komputerze pokładowym uruchomiono specjalnie przygotowaną wersję Dooma z 1993 roku. Jak widać, nawet na maszynie rolniczej gra śmiga aż miło, co pozwala sądzić, że przed nami jeszcze sporo doniesień o kolejnych urządzeniach uruchamiających tę klasyczną produkcję.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!