Doom zaorał konkurencję? Gra odpalona na traktorze

Doom na traktorze

Jest to już swoistą tradycją, aby w miarę regularnie ktoś próbował uruchomić klasycznego Dooma na nowym, zupełnie nieprzystosowanym do tego sprzęcie. Po urządzeniach kuchennych, bankomatach i testach ciążowych przyszedł czas na potężną maszynę rolniczą.

Doom na traktorze zbiera żniwa

Tak naprawdę nie chodzi o zwyczajną fanowską przeróbkę, lecz efekt działań modderów pokazywany w ramach DefCon 2022 w Las Vegas. Coroczna impreza związana ze sceną hakerską odbyła się w ostatni weekend, a jednym z punktów programu był pokaz tego, w jak ograniczony sposób rolnicy mogą ingerować w swój sprzęt i jego oprogramowanie.

Zobacz też: Z czego składa się komputer?

Głównym bohaterem prezentacji stał się ciągnik firmy John Deere, na którego komputerze pokładowym uruchomiono specjalnie przygotowaną wersję Dooma z 1993 roku. Jak widać, nawet na maszynie rolniczej gra śmiga aż miło, co pozwala sądzić, że przed nami jeszcze sporo doniesień o kolejnych urządzeniach uruchamiających tę klasyczną produkcję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.