Legendarna seria gier otrzyma niedługo remake! Twórcy publikują w sieci enigmatyczny wpis

Dragon Quest 3 HD-2D Remake

Od paru lat w świecie gier panuje moda na odświeżanie klasycznych tytułów, a co za tym idzie, na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produkcji. Jedną z nich ma być Dragon Quest 3 HD-2D Remake, który pierwotnie został zapowiedziany już w 2021 roku, jednak słuch po niej na długo zaginął. Teraz jednak w internecie pojawiła się wiadomość, która może sugerować rychłą premierę gry.

Dragon Quest 3 HD-2D Remake może mieć niedługo premierę. Twórcy publikują post w mediach społecznościowych

Dragon Quest 3 HD-2D Remake — zwiastun

Dragon Quest to seria gier jRPG niemal tak samo legendarna, co Final Fantasy. Choć świadomość o marce wśród graczy w naszym kraju nie jest zbyt duża, to nie zmienia to faktu, że jest to jedna z najważniejszych produkcji dla tego gatunku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W 2021 roku zapowiedziany został remake Dragon Quest 3, który pierwotnie pojawił się na rynku ponad 35 lat temu, w 1988 roku. Zaprezentowany został wtedy zwiastun produkcji, która miała otrzymać specyficzne odświeżenie w stylu HD-2D, który znany jest, chociażby z serii Octopath Traveler.

Niestety, po premierze zwiastuna Dragon Quest 3 HD-2D Remake słuch o grze zaginął na wiele miesięcy, a fani nie mogli być pewni losów produkcji. Teraz jednak pojawia się iskra nadziei, że projekt jest na dobrej drodze do finalizacji. Na oficjalnym koncie Dragon Quest w serwisie X/Twitter pojawił się post sugerujący, że już niedługo dowiemy się czegoś więcej o tym tytule.

Legenda o Erdriku się zbliża.

Oficjalne konto Dragon Quest w serwisie X/Twitter

Choć wpis jest krótki i enigmatyczny, to można sugerować się, że twórcy już niedługo zdradzą datę premiery Dragon Quest 3 HD-2D Remake lub nawet produkcja niespodziewanie zadebiutuje w dniu jej ogłoszenia. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość, ale wszystko wskazuje na to, że nie będą musieli czekać długo.

Post w serwisie X/Twitter potwierdził również, że Dragon Quest 3 HD-2D Remake pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz PC za pośrednictwem Steam i Windows Store. Dajcie znać, czy będziecie czekać na tę produkcję!

Źródło: IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.