Dragon’s Dogma 2 bez trybów graficznych na konsolach! Gra stawia na jakość i jedynie 30 FPS

Dragon's Dogma 2

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w marcu bieżącego roku jest Dragon’s Dogma 2 od Capcomu. Tytuł ten już od pierwszych materiałów mógł zachwycać oprawą wizualną, ale w naturalny sposób budziło to obawy o wydajność. Jakiś czas temu reżyser gry przekazał, że gra zaoferuje „nieograniczoną liczbę FPS-ów”. Ten brak limitu jednak okazał się daleki od tego, co wyobrażali sobie gracze.

Dragon’s Dogma 2 bez możliwości wyboru trybów graficznych

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez redakcję Game Informer Dragon’s Dogma 2 nie będzie oferować dwóch trybów graficznych na PS5 i Xbox Series X|S. Zamiast tego twórcy woleli postawić na odblokowany klatkaż przy odgórnej rozdzielczości 4K.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawy w tym kontekście jest fakt, że deweloperzy, zajmując się kwestią techniczną, celowali w osiągnięcie dokładnie 30 kl./s. na konsolach.

Gra ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę. Naszym celem jest osiągnięcie około 30 FPS lub więcej. Dotyczy to również konsol. Istnieje kilka funkcji, które można włączać i wyłączać, ale nie ma wielu zestawów opcji, które można zmienić jednocześnie. Ale tak, liczba klatek na sekundę będzie nieograniczona na wszystkich konsolach.

Hideaki Itsuno — reżyser Dragon’s Dogma 2

Dla niektórych może być to dość rozczarowujące, zwłaszcza że kiedy Itsuno mówił o „braku limitu FPS-ów”, każdy spodziewał się celowania raczej w wartości zbliżone do 60. Twórcy widocznie woleli stawiać tutaj bardziej na rozdzielczość aniżeli płynniejszą wydajność.

Czy fakt ten wpłynie na odbiór Dragon’s Dogma 2? Zapewne niektórzy gracze będą rozczarowani taką decyzją, a szczególnie bolesny może być brak opcji wyboru trybów graficznych. Nie ma co się dziwić, skoro mowa o grze bazującej na akcji, gdzie 60 FPS zawsze będzie wyglądać po prostu lepiej.

Źródło: Game Informer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.