Dragon’s Dogma 2 na kolejnym gameplayu! Spory i otwarty świat zachęca do eksploracji

Dragon's Dogma 2

Capcom zdaje się coraz bardziej rozkręcać akcję marketingową związaną z Dragon’s Dogma 2. Jakiś czas temu japoński wydawca zaprezentował szereg genialnych materiałów promocyjnych, a przy okazji ujawnił, że gra zadebiutuje wiosną 2024 roku. Tym razem firma przygotowała kolejny, dość długi fragment rozgrywki, który prezentuje to, czego możemy spodziewać się po tej pozycji.

Dragon’s Dogma 2 gameplayu prezentującym możliwości walki i eksploracji

Zapis transmisji prezentującej Dragon’s Dogma 2

Zaprezentowane 15 minut rozgrywki z Dragon’s Dogma 2 pozwala nieco bliżej przyjrzeć się stolicy ludzkiego królestwa Vermund. Twórcy inspirowali się dość mocno stereotypowym przedstawieniem europejskiego miasta w okresie średniowiecza, gdzie dominuje kamień oraz swoista surowość.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas transmisji mogliśmy też przyjrzeć się nieco zagęszczeniu NPC-ami, która — przynajmniej na razie — nie prezentuje się szczególnie interesująco.

Kolejna część transmisji skupiła się na walce, która w tym przypadku wygląda o wiele ciekawiej i bardziej imponująco. Na pewno jest ona dość zjawiskowa, a jej smaczku dodaje fakt, że rozgrywają się w otwartym świecie.

Dzięki tej prezentacji mogliśmy też rzucić okiem na zachowania kompanów podczas potyczek. Widać, że sztuczna inteligencja faktycznie działa dość logicznie, choć zdarza się jej czasem popełniać głupie ruchy.

Dragon's Dogma 2 główna postać i towarzysze
Dragon’s Dogma 2

Nie sposób nie wspomnieć o możliwości wspinania się na wrogów, aby bezpośrednio atakować jego kark. To pozwala przypuszczać, że Dragon’s Dogma 2 odda w ręce graczy całkiem sporo możliwości anihilacji wrogów.

Przeczytaj też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Na razie nadchodząca produkcja Capcomu zapowiada się jako swoisty must have dla wszystkich fanów RPG-ów akcji. Pytanie tylko, czy produkcja ta będzie w stanie przekonać do siebie tych bardziej wymagających konsumentów. Przekonamy się o tym już 22 marca 2024. Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: YouTube: Capcom

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.