Dragon’s Dogma 2 na PC działa nieco lepiej. Konsolowcy nadal muszą mierzyć się z problemami

Dragon's Dogma 2

Premiera Dragon’s Dogma 2 nie była wolna od problemów i dało się to dość mocno we znaki nie tylko ze względu na mikropłatności, ale także niezbyt dobrze zaimplementowaną optymalizację na wszystkich platformach. Capcom, w ramach najnowszej aktualizacji, miał zamiar nieco poprawić aspekty działania tej produkcji. Okazuje się, że częściowo się udało, choć tylko i wyłącznie w przypadku wersji na PC.

Dragon’s Dogma 2 nadal ma problemy z wydajnością

Dragon’s Dogma 2 – porównanie wydajności na PC po aktualizacji z 29 marca 2024 roku

Aktualizacja wydana przez Capcom 29 marca rzeczywiście pozytywnie wpłynęła na wydajność Dragon’s Dogma 2, choć tylko i wyłącznie na PC. Gra działa zauważalnie lepiej i przede wszystkim stabilniej, dodatkowo ogólnie wykorzystanie podzespołów zdaje się o wiele bardziej adekwatne do wydajności. Warto jednak zaznaczyć, że mowa tutaj o działaniu gry implementacji DLSS 3 Frame Generation Mod.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, ale konsolowcy mają w tym przypadku o wiele większy problem. Gra mimo wyłączonego Ray Tracingu i zablokowanego licznika klatek nadal działa niestabilnie. Występują bowiem spadki czy zacięcia, które skutecznie potrafią uprzykrzyć zabawę na PS5 i Xbox Series X.

Capcom oczywiście przy publikacji swojej ostatniej aktualizacji do Dragon’s Dogma 2 zapowiedział, że prawdziwe poprawki wydajności zostaną zaimplementowane dopiero w kolejnych aktualizacjach. Nie wiadomo, jednak kiedy będzie to miało miejsce, jednak warto mieć nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później.

Z drugiej strony nadal niezrozumiała zdaje się decyzja deweloperów o braku zablokowania licznika FPS-ów na konsolach. Jak widać, spowodowało to więcej problemów, niż zaoferował jakichkolwiek korzyści. Zdecydowanie jest to dla Capcomu bardzo bolesna nauczka na przyszłość.

Źródło: YouTube: MxBenchmarkPC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.