Dragon’s Dogma 2 oficjalnie zapowiedziane!

Dragon's Dogma 2

Stało się. Podczas imprezy z okazji 10. rocznicy Dragon’s Dogma, Capcom oficjalnie zapowiedział kontynuację w postaci Dragon’s Dogma 2. Japończycy byli jednak dość oszczędni w słowach i nie zdradzili w zasadzie nic więcej poza tym, że gra powstaje. W każdym razie: lepsze to niż nic!

Zapowiedziano Dragon’s Dogma 2, ale na premierę jeszcze poczekamy

10. urodziny Dragon’s Dogma z zapowiedzią drugiej części gry

Podczas dzisiejszej transmisji na żywo poświęconej dziesięcioleciu Dragon’s Dogma, pokazano krótką zapowiedź Dragon’s Dogma 2. Materiał nie zawiera jednak żadnych urywków z rozgrywki ani nawet CGI — na środek wyszło po prostu troje deweloperów, a jeden z nich ogłosił, że trwają prace nad kontynuacją RPG-a z 2012 roku. Nie przedstawiono żadnych konkretów, ale po konferencji ujawniono, że Dragon’s Dogma 2 powstaje na silniku RE Engine.

Przeczytaj też: Supraland za darmo

Data premiery Dragon’s Dogma 2 naturalnie nie jest jeszcze znana. Z uwagi na fakt, że wciąż nie dostaliśmy nawet pełnoprawnego teasera, prace nad grą zapewne są jeszcze w bardzo wczesnym stadium. To z kolei oznacza, że nie powinniśmy oczekiwać rychłej premiery i sugeruje, że DD2 pojawi się tylko na konsolach obecnej generacji, pomijając PS4 i Xboxa One. Kiedy Capcom udostępni więcej szczegółów na temat Dragon’s Dogma 2, to na pewno o tym napiszemy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.