Capcom odpowiada na krytykę Dragon’s Dogma 2. „Wszystkie wymienione przedmioty można zdobyć w grze”

Dragon's Dogma 2

Dziś z rana informowaliśmy o sporej aferze wokół Dragon’s Dogma 2 i mikropłatnościach, które w dniu premiery pojawiły się w grze. Wzbudziło to wielkie wzburzenie wśród graczy i niemałe zaskoczenie wśród niektórych recenzentów, którzy twierdzą, jakby nic o planach Capcomu nie wiedzieli. Firma w najnowszym oświadczeniu odniosła się do sprawy, poruszając przy tym kwestie problemów z wydajnością gry.

Capcom reaguje na ogromną krytykę Dragon’s Dogma 2

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

W komunikacie opublikowanym przez Capcom możemy przeczytać, że wydawca otrzymał „liczne komentarze od społeczności” w sprawie słabego działania gry na PC i konsolach, ale też wyjątkowo kontrowersyjnych mikropłatności. Oczywiście pojawiły się przeprosiny za „wszelkie niedogodności” oraz zapowiedź poprawek, które powinny pojawić się w najbliższym czasie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma potwierdziła, że szuka sposobów na rozwiązanie palących kwestii dotyczących przesadnie dużego obciążenia procesorów w wydaniach na PC.

Niestety Japończycy w kwestii mikropłatności postanowili dolać oliwy do ognia, zauważając, że niektóre przedmioty dostępne w sklepiku można zdobyć bez wydawania pieniędzy. Wymieniono nawet, o jakie przedmioty chodzi, a oto ich pełna lista:

  • Art of Metamorphosis – Character Editor
  • Ambivalent Rift Incense – Change Pawn Inclinations
  • Portcrystal – Warp Location Marker
  • Wakestone – Restore the dead to life!
  • 500 Rift Crystals / 1500 Rift Crystals / 2500 Rift Crystals – Points to Spend Beyond the Rift
  • Makeshift Gaol Key – Escape from gaol!
  • Harpysnare Smoke Beacons – Harpy Lure Item

Jest to pewne wytłumaczenie, choć nadal mowa o zagraniach typowych dla systemów pay-to-win w grze singleplayer, za którą trzeba zapłacić na konsolach ponad 300 zł.

Tego rodzaju oświadczenie raczej nie przysporzy Capcomowi dodatkowych fanów, choć sama gra zdaje sobie radzić całkiem dobrze. W momencie pisania tego newsa w grze bawi się około 184 tysiące graczy, a biorąc pod uwagę rozpoczynający się weekend, liczba ta niebawem wzrośnie. Chyba że klienci postanowią zbojkotować premierę, jako wyraz niezadowolenia, jednak szansę na to są raczej nikłe.

Źródło: Steam: Capcom, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.