Pierwsze recenzje Dragon’s Dogma 2! Capcom dostarczył kapitalnego RPG-a!

Dragon's Dogma 2 Oceny

Dragon’s Dogma 2 już od momentu pierwszych zapowiedzi rozbudzało wyobraźnię graczy. Tytuł ma zadebiutować jutro, jednak pierwsze recenzje produkcji pojawiły się już dzisiaj. Opinie growych dziennikarzy wskazują, że Capcom przygotował świetną grę dla fanów gatunku RPG.

Pierwsze recenzje Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 — zwiastun

Pierwsze recenzje Dragon’s Dogma 2 wskazują, że Capcom wykonał kawał dobrej roboty, a gracze będą mogli cieszyć się fantastycznym RPG-iem. Opinie na temat gry są zdecydowanie pozytywne, ze średnią wynoszącą 87 w serwisie Metacritic i 89 w OpenCritic.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy ocenie gry krytycy docenili przede wszystkim to, co było fenomenalne już w części pierwszej, czyli epickie starcia z wielkimi przeciwnikami, które są bardzo wymagające, ale dają w zamian masę satysfakcji. Dziennikarze docenili też oprawę graficzną, a także stylistykę mrocznego fantasy, która świetnie komponuje się z przedstawionym światem. Jak na grę fabularną przystało, historia również stoi na bardzo dobrym poziomie i oferuje nie tylko ciekawy wątek główny, lecz też pomysłowe zadania poboczne.

Dragon’s Dogma 2 nie uniknęło mimo wszystko paru błędów. Wielu dziennikarzy narzeka na optymalizację tytułu, zarówno na komputerach jak i na konsolach, gdzie zdarzają się spadki płynności poniżej 30 klatek na sekundę. Dodatkowo wielu osobom nie spodobał się dość specyficzny system zapisu, który został zaimplementowany. Za oczywisty minus dla graczy znad Wisły trzeba też uznać brak polskiej wersji językowej.

Przykładowe recenzje Dragon’s Dogma 2:

  1. GamingBolt – 10/10
  2. Eurogamer – 5/5
  3. PlayStation Universe – 9,5/10
  4. Game Informer – 9/10
  5. Gaming Nexus – 9/10
  6. Gram.pl – 9/10
  7. CD-Action – 8,5/10
  8. GRYOnline.pl – 8,5/10
  9. IGN – 8/10
  10. Digital Trends – 3,5/5

Jak widać po opiniach różnych redakcji Dragon’s Dogma 2 to kapitalna produkcja, która ma szansę powalczyć na koniec 2024 roku o miano jednej z najlepszych gier. Oczywiście deweloperzy nie uniknęli paru błędów, także optymalizacja pozostawia trochę do życzenia, jednak w ogólnym rozrachunku tytuł to świetny RPG.

Źródło: Metacritic, OpenCritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.