Dragon’s Dogma 2 na porównaniu. Gra potrafi generować mniej FPS na PS5 niż na Xboxie Series S

Dragon's Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 debiutuje już wkrótce. Z tej okazji następny wielki RPG Capcomu doczekał się już pierwszych porównań graficznych. Pozwalają one sprawdzić nam, jak gra wypada na poszczególnych platformach.

Dragon’s Dogma 2 – porównanie PC vs Xbox Series vs PS5

Dragon’s Dogma 2 – porównanie

Zaczynając od kwestii technicznych, Dragon’s Dogma 2 działa w dynamicznej rozdzielczości. Na Xboxie Series S to 1440p, a w przypadku PS5 i Xboxa Series X mowa o 4K.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ray-tracing jest obecny dla globalnego oświetlenia na dwóch mocniejszych konsolach, rzecz jasna nie uświadczymy go na XSS. Co ciekawe, z opcji tej na konsolach w ogóle nie da się zrezygnować.

Kolejną ciekawostką jest brak limitu klatek. Sprawia to, że gra celuje na konsolach w 40 FPS.

Na pewno zaskakujące jest, że w momentach walki PS5 potrafi generować mniejszą liczbę klatek niż wyraźnie słabszy Xbox Series S. Oczywiście tańsza platforma Microsoftu nie oferuje nam za to wyższej rozdzielczości oraz ray-tracingu, ale raczej nadal nie tak to powinno wyglądać.

Uśredniając wszystkie wartości, liczba klatek prezentuje się następująco: 35 FPS dla Xboxa Series S, 38 FPS dla PS5 i 40 FPS dla Xboxa Series X. Wahania występują na każdej z platform i absolutnie nie można mówić o utrzymujących się stabilnych 40 FPS.

Warto również wspomnieć o różnicach w grafice. Odległość rysowania jest oczywiście najwyższa na PC, potem na PS5 i dopiero na końcu na Xboxie Series X. Konsola Sony cechuje się także odrobinę bardziej szczegółowymi cieniami.

Oceniając to wszystko, należałoby się zastanowić, czy aby na pewno brak blokady dla liczby klatek na sekundę był dobrą decyzją. Na pewno miejscami umożliwiłoby to posiadaczom konsol płynniejszą rozgrywkę – teraz będą musieli poradzić sobie z występującą w tej kwestii niestabilnością.

Przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje już 22 marca. Gra będzie dostępna na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Źródło: ElAnalistaDeBits

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REWELACYJNA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.