Krytyka Dragon’s Dogma 2 niewiele dała. Gra sprzedaje się rewelacyjnie na PC, PS5 i XSX|S

Dragon's Dogma 2

Premiera Dragon’s Dogma 2 odbyła się w cieniu sporych kontrowersji związanych nie tyle z nie najlepszą wydajnością, ile w głównej mierze dotyczących mikropłatności. Krytyka do tego stopnia była duża, że Capcom dość szybko wystosował oświadczenie, w którym przeproszono za „niedogodności”. Okazuje się jednak, że nawet spora afera wokół gry nie przeszkodziła w jej sprzedaży na wszystkich platformach.

Capcom podaje wyniki sprzedaży Dragon’s Dogma 2

Według najnowszej aktualizacji danych sprzedażowych podanych przez Capcom Dragon’s Dogma 2 sprzedała się w nakładzie ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Liczba ta dotyczy wszystkich platform, na jakich gra debiutowała, a więc PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma Capcom Co., Ltd. (Capcom) ogłosiła dzisiaj, że światowa sprzedaż gry Dragon’s Dogma 2 przekroczyła 2,5 miliona sztuk.

Seria Dragon’s Dogma składa się z gier akcji osadzonych w świecie fantasy, w których gracze przemierzają rozległy, otwarty świat mieczy i magii. Od czasu wydania pierwszej gry w 2012 roku seria zyskała uznanie na całym świecie za funkcje rozgrywki, takie jak towarzysze [zwani] „pionkami”, którzy mogą samodzielnie wykonywać akcje, co doprowadziło do tego, że łączna sprzedaż serii przekroczyła 10 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Capcom

Jest to całkiem dobry wynik, a biorąc pod uwagę skalę całej serii widać, że japońskie przedsiębiorstwo dorobiło się kolejnego kasowego IP. W końcu łączna sprzedaż 10 milionów sztuk całej serii jest rezultatem niczego sobie, którego pozazdrościć może wielu innych wydawców.

Dragon's Dogma 2 Wilhelmina
Dragon’s Dogma 2

Capcom nadal stara się też dbać o rozwój Dragon’s Dogma 2, a efektem tego jest ostatnia aktualizacja, która trafiła na PS5 i PC już 29 marca. Wczoraj zaś poprawki te wreszcie pojawiły się na konsolach Xbox Series X|S. W najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze kilku takich aktualizacji, a to powinno rozwiązać chociaż część problemów związanych z działaniem tej gry na komputerach i konsolach.

Przykład Dragon’s Dogma 2 pokazuje też, że nawet dość duże wzburzenie wśród społeczności nie zawsze jest w stanie wpłynąć na sprzedaż danej produkcji. Z drugiej strony spora część graczy bawi się w Dragon’s Dogma 2 naprawdę świetnie, a to chyba jest tutaj najważniejsze.

Źródło: Capcom

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.