Dragon’s Dogma 2 z poważnymi zmianami w aktualizacji. Twórcy zapowiadają coś, czego oczekiwali gracze

Dragon's Dogma 2

Pod kątem czysto wizerunkowym Dragon’s Dogma 2 zaliczyła nie najlepszą premierę, głównie ze względu na stosowane przez Capcom metody dodatkowej monetyzacji, ale też wadliwą optymalizację zarówno na konsolach, jak i PC. Na krótko po ogromnym wzburzeniu, jakie pojawiło się w sieci, japoński wydawca zapowiedział, że gra doczeka się stosownej aktualizacji. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, co zostanie poprawione w pierwszej kolejności.

Dragon’s Dogma 2 doczeka się niebawem konkretnej aktualizacji

Capcom poinformował oficjalnie, że pracuje nad stosowną aktualizacją, której zadaniem będzie poprawa ogólnych doświadczeń płynących z Dragon’s Dogma 2. W głównej mierze jednak będą to zmiany związane z warstwą techniczną produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Japończycy zapowiedzieli, że doczekamy się wreszcie opcji włączenia lub wyłączenia opcji motion blur na wszystkich platformach oraz Ray Tracingu na konsolach. Dodatkowo na konsolowców czeka dodatkowa funkcja, jaką jest blokada liczby FPS-ów na 30. Pecetowcy zaś mogą spodziewać się ulepszenia jakości podczas korzystania z opcji NVIDIA DLSS.

Wszystko to powinno wpłynąć na lepsze wrażenia z gry, ale Capcom zastrzega, żeby nie spodziewać się wielkiego wzrostu wydajności. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu są to opcje typowo odciążające GPU, a największym problemem Dragon’s Dogma 2 jest wysokie zużycie procesora, który stale oblicza fizykę dla wszystkich widocznych postaci.

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Jedną z najciekawszych opcji, którą wprowadzi aktualizacja, jest możliwość rozpoczęcia nowej gry, nawet jeśli posiadamy już jakiś zapis. Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, to najnowsza aktualizacja wreszcie pozwoli na rozpoczęcie nowej przygody bez konieczności kombinowania z plikami zapisu.

Zmiany przedstawione przez Capcom postrzegane są zdecydowanie na plus, choć nie brak głosów, że chyba lepszym rozwiązaniem byłoby przesunąć premierę i wydać ją bez takich problemów. Pozostaje mieć nadzieję, że łatka pojawi się czym prędzej, bo mimo że pierwszego wrażenia nie poprawki, tak nadal może próbować przekonać do siebie nieprzekonanych.

Źródło: Twitter/X: Dragon's Dogma 2

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.