Twórca tego exclusiva z PS4 żałuje, że nie wydał go także na PC. Ta gra mogła naprawdę tam pasować

PlayStation

Czy ekskluzywność jest dobra? Zdania w tej sprawie są podzielone – zarówno wśród deweloperów, jak i graczy. Ostatnio jeden z nich podzielił się z nami dosyć ciekawą opinią. Twórca Dreams chciałby bowiem, aby jego produkcja trafiła przy momencie premiery również na PC.

Twórca Dreams żałuje braku wersji gry na PC

Zwiastun PS4

Dreams to dosyć osobliwa pozycja, która pojawiła się w 2020 roku na PS4. Jak się można łatwo domyślić, jest to więc tytuł ekskluzywny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niemniej jego twórca – Mark Healey – chciałby zobaczyć go również na PC. Były reżyser Media Molecule (studia odpowiedzialnego także za Little Big Planet) wypowiedział się ostatnio na ten temat w wywiadzie dla kanału MinnMax na YouTube.

Jego zdaniem gra tego typu zwyczajnie podpasowałaby do komputerów. Ciężko nie zgodzić się z taką opinią.

Mark Healey – wywiad dla MinnMax

Tak czy inaczej, czasu już nie cofniemy. Sony raczej też nie zdecyduje się do powrotu do tej pozycji, aby opublikować ją na PC.

Wracając jednak do tematu Dreams, brak PC-towej wersji nie był główną bolączką Healeya. Tutaj pierwsze miejsce zajmuje brak zintegrowanego trybu online. Według niego zrobiłoby to dużą różnicę.

Dalej twórca zdradził nam także drobną ciekawostkę na temat kolejnej gry Media Molecule. Zgodnie z jego informacjami, studio pracuje nad nowym IP. Będzie to raczej pełnoprawna produkcja, a nie sandbox do tworzenia własnych poziomów. Mark Healey nie powiedział wiele więcej – poza tym, że Sony wierzy w ten projekt.

Źródło: Twisted Voxel

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.