DualSense Edge przyciąga do gier na dłużej. Sony podaje statystyki użytkowania kontrolera

dualsense edge

DualSense Edge to zaawansowany technologicznie bezprzewodowy kontroler. Choć może odstraszać stosunkowo wysoką ceną, jest akcesorium premium docenionym przez wielu graczy. Ostatnio firma Sony Interactive Entertainment podała interesujące statystyki dotyczące użytkowania sprzętu.

Użytkownicy DualSense Edge „grają dłużej, częściej i w więcej tytułów”

Trailer DualSense Edge

Podczas konferencji CEDEC 2023, która odbyła się w Japonii, dyrektor generalny SIE Kensei Akiyama ujawnił, że użytkownicy DualSense Edge spędzają więcej czasu przy grach niż osoby korzystające z „innych kontrolerów”. Nie zostało określone, o jakich „innych kontrolerach” mowa, jednak można bezpiecznie założyć, że wśród nich znajduje się standardowy DualSense.

Według danych podanych przez 4Gamer (za pośrednictwem forum ResetEra) użytkownicy Edge grają w gry średnio o 30 godzin miesięcznie więcej, a także o 1,3 gry więcej.

Jak powiedział Akiyama, osoby korzystające z kontrolera premium od Sony „grają dłużej, częściej i w więcej tytułów”. Sony ujawniło także, że najczęściej używaną funkcją jest przypisywanie przycisków, a następnie dostosowanie czułości drążków. Gracze chętnie korzystają również z możliwości zapisywania wielu profili ustawień kontrolera, aby dopasować je do różnych gier.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Playstation 5

Na koniec warto przypomnieć, że DualSense Edge został wprowadzony na rynek 26 stycznia 2023 roku. Droższy wariant kontrolera Sony to w Polsce wydatek około 1200 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.