DualSense Pro nadchodzi? Sony podobno pracuje nad „profesjonalnym” kontrolerem do PS5

Sony DualSense

PlayStation 5 jest już dostępne na rynku od blisko dwóch lat. Microsoft ma w swoim portfolio zwykłe pady do Xboxa, ale też ulepszone wersje Elite, stworzone z myślą o najbardziej wymagających graczach. Teraz znany insider zdradził, że Sony podobno pracuje nad odpowiedzią na Xbox Elite, czyli DualSense Pro (lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywał nowy kontroler).

Kontroler DualSense Pro do PS5 może być bliżej niż dalej

PS5
PlayStation 5

Powołując się na zaufane źródło, na łamach Try Hard Guides Tom Henderson poinformował, że Sony opracowuje „profesjonalny” kontroler do PlayStation 5 o nazwie kodowej „Hunt” — w rozmowie padła wzmianka o „PS5 Pro Controller”, ale to mało prawdopodobne, aby tak brzmiała oficjalna nazwa. W stosunku do zwykłego DualSense wersja Pro ma zaoferować dodatkowo możliwość wyjmowania analogów, ograniczniki triggerów i tylne przyciski. Henderson zarzeka się, że otrzymał zdjęcia prototypu DualSense Pro, lecz nie może ich opublikować na prośbę swojego informatora.

Insider dodał, że na wspominanych zdjęciach kontroler wygląda podobnie do zwykłego DualSense, a największą różnica w wersji profesjonalnej mają być przyciski pod wyjmowanymi analogami. Na pleckach pada podobno znajdują się też ograniczniki triggerów, a także uchwyty ułatwiające jego trzymanie. Henderson wspomniał, że wspominane gripy również wyglądają na wyjmowalne.

Przeczytaj też: Dyski do PS5

Nie wiadomo, kiedy DualSense Pro ma zostać ujawnione, ale informator Hendersona wskazuje, że „wkrótce”. Według niektórych źródeł pod koniec miesiąca Sony zorganizuje pokaz nowych urządzeń (nie konsol), więc niewykluczone, że wówczas dowiemy się więcej o tajemniczym padzie. Oczywiście na ten moment niczego nie można brać za pewnik, choć Tom Henderson już wielokrotnie dostarczał sprawdzone informacje i jest szansa, że i dzisiejszy przeciek z czasem się potwierdzi.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z