Polskie Might and Magic na Kaszubach? Możesz sprawdzić demo Dungeons of the Amber Griffin na Steam

Dungeons of the Amber Griffin

Polski przemysł growy rozwija się od kilku ładnych lat całkiem prężnie i to nie tylko w segmencie gier AAA od czołowych studiów. Rodzimych firm zajmujących się produkcją gier jest o wiele więcej i niejednokrotnie pokazali oni, że nie boją się eksperymentować z różnymi gatunkami. Właśnie tak zapowiada się Dungeons of the Amber Griffin od Frozengem Studio.

Demo Dungeons of the Amber Griffin, czyli kaszubskiej wariacji na temat gatunku dungeon crawler dostępne na Steam

Dungeons of the Amber Griffin to produkcja oparta o kultowe dziś mechaniki gier z lat 90. typu dungeon crawler. Już na pierwszy rzut oka tytuł ten budzi skojarzenia z legendarną serią Might and Magic od New World Computing, jednak wszystko to ubrane jest w nowszą grafikę i osadzone w bardzo ciekawych realiach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Frozengem Studio postanowiło bowiem postawić na klimat i tajemniczość kaszubskiej mitologii, co nawet na standardy rodzimego studia jest bardzo „egzotycznym” kierunkiem. W efekcie tego gracze mogą liczyć na szereg odwołań do ludowych wierzeń i legend z północy Polski.

Nasza innowacyjna produkcja, która wprowadza graczy w głębiny kaszubskiej magii i kultury, została nominowaną do finalistów Taipei Game Show 2023 „Indie Game Award” w kategorii Najlepsza Gra Narracyjna. To wyróżnienie pokazuje, jak zaangażowanie w ratowanie zagrożonej kultury kaszubskiej znajduje odzwierciedlenie w atrakcyjności dla graczy na całym świecie.

Tomasz Rożyński, CEO Frozengem Studio

Dungeons of the Amber Griffin początkowo powstawał na Unreal Engine 4, ostatecznie jednak deweloperzy zdecydowali się na przesiadkę na nowszą wersję silnika. To zaś pozwoliło im wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne, takie jak Lumen, Virtual Shadows, DLSS 3.5. Efekty tego są widoczne gołym okiem, bo tytuł rzeczywiście na tle innych gier z tego gatunku wyróżnia się oprawą wizualną.

To było duże wyzwanie dla naszego małego zespołu, składającego się z jednego grafika 2D/3D, programisty oraz pracowników merytorycznych. Pomimo trudności, jesteśmy przekonani, że to krok milowy w jakości naszej produkcji.

Tomasz Rożyński, CEO Frozengem Studio

Aktualnie na Steamie dostępne jest demo Dungeons of the Amber Griffin, które można sprawdzić bez żadnych dodatkowych opłat. W jej ramach gracze mogą zapoznać się z mechanikami gry oraz wypróbować kilka trybów rozgrywki. Na ten moment udostępniono takie opcje jak Speedrun, Puzzle, Benchmark i unikalny tryb muzyczny napędzany przez ścieżki zespołu Percival Schuttenbach.

Jeśli nie jesteście przekonani do gry w stylu Might and Magic, ale kaszubska mitologia i folklor Was zaintrygowały, to miejcie oczy szeroko otwarte. Frozengem Studio planuje bowiem w najbliższych miesiącach ogłosić zupełnie nowy projekt, który osadzony jest właśnie w takich klimatach. Brzmi to ciekawie i zdecydowanie warto dać szansę kolejnemu polskiemu studiu.

Źródło: Informacja prasowa Frozengem Studio

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.