Dwarf Fortress podbija Steam. Legendarna gra wśród najlepiej sprzedających się tytułów platformy

Dwarf Fortress

Dwójka braci nad Dwarf Fortress pracowała przez ostatnie 20 lat. Wczoraj światło dzienne ujrzała nowa wersja słynnego klasyka, która usprawniła grę wizualnie, utrzymując jednocześnie klimat oryginału oraz jego podstawowe założenia.

Udany debiut Dwarf Fortress na Steamie

Zwiastun Dwarf Fortress

Dwarf Fortress wyceniono dosyć ambitnie (niecałe 140 złotych), ale najwyraźniej nie zniechęciło to fanów tego wyjątkowego gatunku. Rekord graczy online na Steamie wynosi ponad 22 tysiące graczy, a produkcja Kitfox Games znajduje się aktualnie na szczycie listy najchętniej kupowanych gier platformy Valve.

Debiut Dwarf Fortress wywołał również sporo entuzjazmu wśród deweloperów. Twórcy Terrarrii, Prison Architect czy Caves of Qud chwalili grę i wspominali, jak bardzo inspirowali się tym tytułem, tworząc własne dzieła.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Weekend może przynieść Dwarf Fortress kolejny rekord liczby graczy i jeszcze większą sprzedaż. Wygląda na to, że po tak długim czasie produkcja wreszcie zyskuje uznanie wśród posiadaczy PC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z