Dwie gry z serii Monster Hunter z datą premiery. Tytuły trafią nawet na PS4, ale nie na Xbox Series X|S

Monster Hunter Stories Remaster

Seria Monster Hunter w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija i zyskuje rozgłos wśród większej liczby graczy z całego świata. Dzięki temu marka ta przestaje być przedstawicielem niszowego gatunku preferowanego na wschodnich rynkach, ale zyskuje na popularności także w USA i Europie. Z tego też powodu Capcom nie zamierza przestawać w nią inwestować, a efektem tego będą kolejne produkcje, które niebawem trafią na rynek, ale pominą przy tym konsole Xbox…

Dwa spin-offy serii Monster Hunter omijają konsole Xbox

Mowa dokładnie o tytułach Monster Hunter Stories Remaster i Monster Hunter Stoires 2 Wings of Ruin. Pierwsza z nich trafi do sprzedaży już 14 czerwca 2024 roku i dostępna będzie na PC, PS4, PS5 i Nintendo Switch. Druga z nich zadebiutuje tego samego dnia na konsolach PS4, bo do tej pory jest ona dostępna wyłącznie na PC i Nintendo Switch.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jest to całkiem interesująca wiadomość dla wszystkich fanów cyklu, no, chyba że grają oni akurat na konsoli Xbox, bo w tym przypadku będą oni musieli obejść się smakiem. Obie z tych pozycji nie trafią na konsole Microsoftu i niewiele wskazuje na to, aby się to zmieniło.

Sytuację skomentował nawet Jez Corden z redakcji Windows Central, którego martwi fakt, że takie IP jak Monster Hunter w ogóle omija konsole Xbox.

Przyznaję, jest mi naprawdę smutno, gdy widzę, że spin-offy jednej z NAJWIĘKSZYCH franczyz na świecie arbitralnie pomijają Xboxa. Te gry byłyby IDEALNE do grania w chmurze Xbox (turowe, duży interfejs użytkownika zaprojektowany z myślą o mobilności itp.) Pomijanie Monster Hunter Stories na Xboksie jest do bani.

Jez Corden

Niektórzy z komentujących podkreślają, że nie są to szczególnie popularne spin-offy i nie odczują ich braku. Dziennikarz Windows Central zwraca jednak uwagę, że pomijanie jakichkolwiek wydań sugeruje, że wydawcy nie patrzą na Xboxy w taki sam sposób jak konkurencyjne PS5. W przyszłości może mieć to bardzo negatywne konsekwencje i skutkować brakiem wydawania głównych odsłon.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy mniej popularne produkcje omijały konsole Xbox, co jeszcze dobitniej pokazuje różnice w postrzeganiu PlayStation i Xboxa w oczach producentów i wydawców. Sprawa jest na pewno nieciekawa i warto mieć nadzieje, że nie poskutkuje to systematycznym ograniczaniem mniejszych gier third-party na sprzętach Microsoftu.

Źródło: Monster Hunter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.