Dying Light 2 – Nightmare Mode coraz bliżej! Gra stanie się jeszcze trudniejsza

Dying Light 2 Nigtmare Mode

Część graczy Dying Light 2 zwracała uwagę, że w końcowych etapach główny bohater staje się zbyt potężny, a starcia z przeciwnikami nie stanowią żadnego wyzwania. W odpowiedzi twórcy ogłosili zamiar przywrócenia najwyższego poziomu trudności znanego z pierwszej części serii. Po kilkumiesięcznym opóźnieniu w końcu poznaliśmy datę udostępnienia trybu „Koszmar”.

Dying Light 2 – Nightmare Mode trafi do gry już 18 kwietnia

Jak przyznaje Tymon Smektała, główny projektant Dying Light 2, nowy poziom trudności doczekał się kilku usprawnień.

W trybie „Koszmar” zabraknie większości elementów interfejsu, a gracze będą musieli w większym stopniu polegać na własnym wzroku i słuchu.

Wspomagacze oraz inhibitory (służące do ulepszania wytrzymałości i zdrowia głównego bohatera) zapewnią mniejsze premie. Co więcej, wytrzymałość odnawia się wolniej, co zmusza do bardziej odpowiedzialnego korzystania z tego atrybutu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ucieczka w środku nocy również stanie się intensywniejsza. Przetrwanie przez dłuższy czas poskutkuje odblokowaniem dodatkowego, 5. poziomu pościgu – wówczas do pozostałych zombie dołączą groźni tyrani przemieńców.

Koszmarny poziom trudności zmienia wiele ustawień, które na innych poziomach działają zupełnie inaczej. Na przykład podczas zwykłej rozgrywki w trybie współpracy gra staje się łatwiejsza. W trybie „Koszmar” jednak jest wręcz przeciwnie – walki skalują się wraz z liczbą graczy, by były jeszcze trudniejsze. Ma to na celu zwiększyć poziom komunikacji i współpracy graczy.

Jan Rajtar-Kruczyński (projektant gry)

Ukończenie gry w trybie „Koszmar” zostanie zagrodzone specjalnym strojem Aidena. Aktualizacja wprowadzająca nowy poziom trudności zostanie udostępniona w najbliższy czwartek, 18 kwietnia.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.