Inżynier Google pomógł Sony załatać lukę w PS Portal. Gracze raczej nie powinni się cieszyć

PS Portal zabezpieczenia

PS Portal to całkiem ciekawe akcesorium do konsoli PlayStation 5, którego sprzedaż okazuje się przeczyć spekulacjom wielu osób, jakoby było to coś, z czego skorzysta tylko garstka graczy. Jak zawsze w przypadkach takich sprzętów dość szybko złamano jego zabezpieczenia, pozwalając uruchamiać gry offline. Okazuje się jednak, że akurat ta luka została już załatana, a pomocne okazało się w tym przypadku… Google.

Sony dzięki inżynierowi Google załatało zabezpieczenia PS Portal

Już w lutym bieżącego roku pojawiły się informacje, które potwierdzały, że złamano zabezpieczenia PS Portal, umożliwiając tym samym uruchamianie na sprzęcie gier z czasów PSP. Było to możliwe dzięki zainstalowaniu na urządzeniu emulatora konsoli za pomocą systemu Android.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, za ujawnienie tego odpowiadał jeden z inżynierów Google, który pochwalił się swoim wyczynem na Twitterze. Oczywiście nie ujawnił on dokładnie metody, lecz można zakładać, że w pewnych kręgach była ona już od jakiegoś czasu bardzo dobrze znana.

PlayStation Portal
PS Portal

Teraz jednak swoiste „El Dorado” się skończyło, bo Google postanowiło podzielić się z Sony szczegółami dotyczącymi sposobu łamania zabezpieczeń i uruchamiania gier offline. W efekcie tego urządzenie dostało w tym tygodniu specjalną aktualizację o numerach 2.06, która blokuje taką możliwość.

Na inżyniera spadła spora fala krytyki, bo nie zdecydował się on ujawnić sposobu szerszej publice, a zamiast tego zgłosił to do Sony. Ten jednak twierdzi, że japońskie przedsiębiorstwo prędzej czy później zorientowałoby się, że taka luka istnieje i zostałaby załatana. Korzystaliście z tej luki? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Andy Nguyen

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.