E3 2024 pod ogromnym znakiem zapytania! Czarne chmury nad kultową imprezą dla graczy

E3 logo

Niegdyś najważniejszą imprezą w całej branży były targi E3, w trakcie których pojawiali się najwięksi gracze w branży. Z biegiem lat impreza przestała mieć wśród wydawców tak duże znaczenie, a w ostatnich latach ma poważny problem, aby w ogóle się odbyć. Najnowsze doniesienia wskazują, że — podobnie jak w tym roku — wydarzenie E3 2024 może nie dojść do skutku.

E3 2024 straciło właśnie organizatora. Inicjatorzy imprezy nie tracą nadziei

Najlepsze momenty targów E3

Jak donosi serwis Gameindustry firma Reedpop (organizatorzy m.in. wydarzeń PAX), nie będzie dalej współpracowała z ESA — a więc inicjatorem targów — nad organizacją E3. Dla samych targów jest to duży cios, bo oba podmioty współpracowały ze sobą od pewnego czasu i to właśnie Reedpop — wzorem poprzedniego roku — miało zająć się imprezą w 2024 roku.

To nie jest jednak koniec złych wieści, bo nawet jeśli impreza się odbędzie, to nie w miejscu, które przez lata było uznawane za jej dom, a więc w Los Angeles Convention Center. W tym nie są jasne powody, dla których włodarze obiektu nie zgadzają się na współpracę.

Wszystkie te trudności nie oznaczają jednak, że ESA zamierza się poddać i anulować targi E3 2024. Na tę chwilę firma robi co może, aby rzeczywiście doprowadzić do tego wydarzenia. Prezes ESA — Stanley Pierre-Louis — zdaje się nie załamywać i nadal wierzy, że to się uda.

Podczas gdy zasięgi E3 pozostają niezrównane w naszej branży, nadal badamy, w jaki sposób możemy to rozwinąć, aby jak najlepiej służyć branży gier wideo. Oceniamy każdy aspekt wydarzenia, od formatu do lokalizacji. Jesteśmy zaangażowani w naszą rolę jako organizatora i czekamy aż będziemy mogli podzielić się wiadomościami od E3 w nadchodzących miesiącach.

Stanley Pierre-Louis

Serwis Gameindustry podał także, że w 2025 roku ESA ma przygotować prawdziwe odświeżenie targów E3. Szczegóły nie są znane, jednak ma to zapewne pomóc w organizacji oraz promocji wydarzenia, co zaś ma doprowadzić do tego, że w ogóle się odbędzie.

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Losy targów E3 nadal stoją pod wielkim znakiem zapytania i zdaje się, że w przeciągu następnego roku wiele się w tej kwestii nie zmieni. Pewną osłodą w tym przypadku zdaje się inna cykliczna impreza — Summer Game Fest, która także przyciąga rzesze zainteresowanych graczy. Pozostają także dedykowane imprezy niektórych wydawców i producentów, te jednak nie zawsze cieszą tak wielką estymą.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.