Polski oddział Electronic Arts zamyka konto na Twitterze. Kolejna firma rezygnuje z portalu Elona Muska

EA Polska Twitter

Komunikacja pomiędzy wydawcami czy twórcami gier a fanami jest bardzo ważna na różnych platformach. Twitter należy do takich portali, w których często możemy zasięgnąć informacji z pierwszej ręki, także dzięki polskim profilom dużych firm. Okazuje się niestety, że już niedługo konto Electronic Arts Polska nie będzie dłużej rozwijane.

EA Polska zamyka profil na Twitterze

Jak ogłosił oficjalny profil EA Polska na Twitterze, po wielu latach komunikacji z fanami na platformie, konto z prawie 25 tysiącami obserwatorów zostanie zamknięte i będzie aktywne jedynie do 2 sierpnia. Gracze chcący śledzić aktualne informacje na temat gier Electronic Arts powinni szukać ich od tego momentu na globalnym profilu firmy. Nie zostały podane oficjalne powody takiej decyzji, ale być może są one napędzone zmianami, jakie wprowadza Elon Musk na Twitterze od pewnego czasu.

W ramach przypomnienia Elon Musk po przejęciu Twittera zaczął masowo zwalniać pracowników, dokonał rewolucji w algorytmach platformy i podejmował dziwne decyzje, jak chociażby płatna weryfikacja czy abonament Twitter Blue. Z tego powodu użytkownicy coraz częściej rezygnują z korzystania z portalu i szukają alternatyw, przechodząc na inne platformy. Na tej sytuacji zyskują konkurencyjne serwisy społecznościowe takie jak Threads czy Mastodon.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Z portalu Muska zrezygnowały już między innymi firmy takie jak Balenciaga, Audi czy Volkswagen, usuwając lub pozostawiając nieaktywne konta na platformie. Choć nie znamy powodów, dla których zamknięto profil EA Polska, jeśli chcemy śledzić na bieżąco doniesienia na temat gier od Electronic Arts, powinniśmy zainteresować się od teraz globalnym profilem firmy na Twitterze – póki jest aktywny.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.