EA Sports FC 24 na gameplayu z Nintendo Switch! Nie jest źle, choć wydajność rozczarowuje

EA Sports FC 24 na Nintendo Switch

Już dzisiejszego popołudnia zadebiutuje oficjalnie EA Sports FC 24, a więc duchowy (i nie tylko) spadkobierca serii gier piłkarskich FIFA. Posiadacze konsol Nintendo Switch, którzy chcą poczuć dreszczyk sportowych emocji, mogą w tym roku liczyć na coś więcej niż coroczną aktualizację składów w ramach niemal tej samej wersji gry. Tym razem „Elektronicy” dowieźli zupełnie nową pozycję, ale jak ona prezentuje się na konsoli od „Big N”?

EA Sports FC 24 na Nintendo Switch daje radę, choć ograniczona wydajność daje się we znaki

Gameplay z EA Sports FC 24 na Nintendo Switch

Dla jasności warto zaznaczyć, że EA Sports FC 24 jest pierwszą piłkarską grą, która na Nintendo Switch działa na silniku Frostbite. Oznacza to, że wydanie to doczekało się wielu naprawdę godnych uwagi zmian i funkcji, które nieco unowocześniają piłkarskie zmagania na sprzęcie od „Czerwonych”.

Biorąc jednak pod uwagę, że ów hybrydowa konsola nie należy do najwydajniejszych urządzeń, tak kompromisy w kwestiach oprawy graficznej i wydajności są widoczne gołym okiem. Niemniej jednak trzeba było się tego po prostu spodziewać.

EA Sports FC 24 na konsoli Nintendo Switch działa w rozdzielczości 1080p w trybie stacjonarnym, hybrydowo zaś można liczyć na 720p, a więc mowa o standardowych dla owej konsoli wartościach. Jednocześnie poziom detali i ustawień graficznych jest oczywiście wyjątkowo niski.

Porównanie grafiki i wydajności EA Sports FC 24 i FIFA 23

W kwestii wydajności trzeba od razu podkreślić, że gra działa wyłącznie w 30 kl./s., co może samo w sobie być nie lada rozczarowaniem. Widać bowiem, że w porównaniu do wydań z poprzednich lat gra działa znacznie wolniej, a piłkarze zdają się bardziej ociężali i mniej responsywni. Najwidoczniej jest to cena, którą trzeba było zapłacić za przeniesienie gry na zupełnie nowy silnik.

Przeczytaj też: Gry podobne do Starfield

Mimo tych ewidentnych wad EA Sports FC 24 na Nintendo Switch to dobra opcja dla ludzi, którzy lubią od czasu do czasu rozegrać kilka meczów, będąc np. w podróży. Oczywiście trzeba się liczyć z kompromisami, jednak po Nintendo Switch raczej ciężko było spodziewać się czegokolwiek innego.

Na koniec przypominamy, że najnowsza gra piłkarska od EA startuje dla wszystkich właśnie dzisiaj i poza Switchem dostępna jest na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Zamierzacie w tym roku dać szansę tytułowi od „Elektroników”? Jeśli tak to na jakiej platformie zagracie? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.