EA Sports FC 24 odnawia umowę z Premier League! Angielska liga na wyłączność w nowej grze „Elektroników”

EA Sports FC 24 Premier League

EA Sports odnowiło właśnie współpracę z najpopularniejszą ligą świata, czyli angielską Premier League. Suma, jaką zapłacą „Elektronicy”, może przyprawić o zawrót głowy. Mowa bowiem o kwocie rzędu około 2,5 miliarda złotych.

Współpraca Premier League i EA Sports FC 24. Licencjonowane drużyny, stadiony oraz zawodnicy

Wczoraj zostaliśmy poinformowani o przedłużeniu wieloletniej współpracy pomiędzy EA Sports oraz Premier League. Dzięki temu EA Sports FC 24 przedstawi graczom licencjonowane drużyny, stadiony oraz zawodników z najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej.

6-letnia umowa stanowi, że EA zapłaci Anglikom łącznie 488 milionów funtów (ok. 2,5 miliarda złotych). Dzięki temu firma uzyska wyłączne, ekskluzywne prawa do najpopularniejszej ligi piłkarskiej świata, jaką jest rzecz jasna Premier League.

Porozumienie ustanowiono po raz pierwszy w sezonie 2016/2017. Z kolei pierwszy kontrakt licencyjny podpisano przy okazji rozgrywek z lat 1998/1999.

Zobacz też: Router gamingowy – najlepsze modele

Kup EA Sports FC 24

Zastanawiające jest, co w takim razie zrobi FIFA, która po rozłamie z EA planowała stworzyć własną grę piłkarską. Brak licencji na Premier League będzie z pewnością ogromnym osłabieniem jej oferty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.