Ojciec serii Mortal Kombat chciałby zrobić wreszcie coś nowego. Mimo tego nadal nie czuje on wypalenia

Mortal Kombat 1 Scorpion, Sub-Zero i Smoke

Seria Mortal Kombat, która na rynku obecna jest od ponad trzech dekad i nadal uchodzi za jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w całej branży i niewiele wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić. Od samego początku pieczę nad tą serią sprawuje jeden z jej założycieli, czyli Ed Boon, który na przestrzeni lat zyskał miano branżowej legendy. Uznany deweloper w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że chciałby po tylu latach spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym.

Po ponad 30 latach pracy nad Mortal Kombat Ed Boon chciałby zrobić coś innego

Ed Boon
Ed Boon, jeden z twórców serii Mortal Kombat

W rozmowie z redakcją IGN Ed Boon przyznał wprost, że chciałby wreszcie zrobić coś innego niż tylko kolejne odsłony Mortal Kombat. Nie jest to jednak kwestia wypalenia zawodowego (o które rzeczywiście niełatwo przy tak długim stażu), bo przy każdej kolejnej odsłonie ekipy deweloperskie zawsze eksperymentowały i próbowały czegoś nowego.

[…] absolutnie pragnę zrobić coś innego. Co zaskakujące, nie czuje wypalenia zawodowego tylko dlatego, że próbowaliśmy nowych rzeczy z każdą grą. Czasami jest to coś drobnego, jak poboczna gra Puzzle Kombat, Conquest, wszystkie tego rodzaju tryby, a teraz jest to Inwazja. Więc te funkcje i tryby gry zapewniają naszemu studiu pewnego rodzaju świeżość, podczas gdy my nadal zajmujemy się podstawowymi mechanikami bijatyki w trybie online, fabule dla jednego gracza i innymi rzeczami.

Ed Boon

Przyglądając się serii Mortal Kombat, to faktycznie na przestrzeni lat pewnym ciekawym urozmaiceniem były dodatkowe mini-gry lub opcjonalne tryby, które uatrakcyjniały rozgrywkę. W tym roku taką atrakcją będzie opcja Inwazji, która — według ujawnionych do tej pory szczegółów — ma łączyć elementy RPG i gry planszowej.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Mortal Kombat 1

Słowa Eda Boon’a oczywiście w żaden sposób nie zwiastują niczego konkretnego, a jedynie pokazują, że nawet ktoś taki potrzebuje mocniejszego powiewu świeżości. Z całą pewnością ciekawie obserwowałoby się projekt tak doświadczonego dewelopera, który spróbowałby swoich sił w innym gatunku, formule czy stylu. Na razie jednak pozostaje nam wyczekiwać premiery Mortal Kombat 1, gdzie działania Boona będą zapewne widoczne gołym okiem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.