Elden Ring nie skrywa już żadnych tajemnic? Gracz odkrył „ostatni sekret”, który powiązany jest z nadchodzącym DLC

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Elden Ring — podobnie jak większość gier od From Software — to produkcja wręcz usłana sekretami, znajdźkami, czy subtelnymi sugestiami sugerującymi ukryte znaczenia. Kiedy wszyscy myśleli, że po przeszło dwóch latach od premiery pozycja ta nie ma już żadnych tajemnic, jej reżyser przyznał w ostatnim wywiadzie, że gracze nie odkryli jeszcze jednej tajemnicy, która łączy się z nadchodzącym DLC. Nie trzeba było wiele czasu, aby bardziej zapaleni fani ruszyli na poszukiwania i efekt może być niezwykle zaskakujący.

Gracz wreszcie odnalazł znajdźkę wiążącą podstawkę Elden Ring z DLC Shadow of the Erdtree

Odnalezienie i zrozumienie sensu owej tajemnicy przypisać można użytkownikowi Reddita o pseudonimie cudakid210. We wpisie na Reddicie podzielił się on ciekawym znaleziskiem, jakim jest… tarcza Candletree Wooden Shield (w polskim tłumaczeniu Drewniana Tarcza Świecznika). Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszakże tarcza ta jest podobna do wielu innych osłon dostępnych w grze.

Znamienny jest tutaj jednak jej opis.

Wysoka, średniej wielkości drewniana tarcza. Lekki jak na swój rozmiar i łatwy w obsłudze. Uważano, że jest to ukradkowe proroctwo największego grzechu, dlatego wzór świecznika był zabroniony.

Opis tarczy w grze

Tym jednak co jest tutaj najbardziej znamienne to symbol widniejący na owej tarczy. Jest to bowiem świecznik, czyli symbol Messmera, jednej z postaci nadchodzącego DLC Shadow of the Erdtree. Możliwe, że to właśnie on będzie ostatnim bossem, z którym trzeba będzie zmierzyć się w tym rozszerzeniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree, Messmer

Opis oraz wygląd tarczy zdaje się idealnie korespondować z postacią przedstawioną na zapowiedziach Shadow of the Erdtree. Wszakże wygnanie Messmera z Krain Pomiędzy za jakiś ciężki grzech zdaje się dosyć intrygującym motywem, który może przyświecać temu DLC

Znajdźka ta pokazuje z jaką pieczołowitością projektowany był świat Elden Ring. Możliwe, że przy okazji nadchodzącego DLC graczom uda się znaleźć więcej takich ukrytych perełek, które nie tylko będą gwarantować satysfakcję, ale też rzucać nowe światło na historię tworzoną przez From Software.

Źródło: Reddit r/Eldenring

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.