Elden Ring z nagrodą podczas Japan Game Awards 2022! Gra From Software zgarnęła kolejną statuetkę

Elden Ring

Elden Ring to produkcja, która jeszcze przed premierą elektryzowała wielu graczy, nawet tych, którzy z poprzednimi grami From Software nie mieli za dużo styczności. Po debiucie niemal wszystkie portale branżowe wielokrotnie rozpisywały się na temat tego tytułu w różnorakich kontekstach, a co najważniejsze przyciągnął on przed ekrany wiele osób. Nic więc dziwnego, że na tegorocznych targach Tokyo Game Show deweloperzy tej gry zgarnęli największe wyróżnienie całej ceremonii.

REKLAMA

W opinii publiczności ceremonii Japan Game Awards Elden Ring jest grą „na boskim poziomie”

Elden Ring
Elden Ring

Elden Ring jako produkcja otrzymało nagrodę Grand Award przyznawaną przez Japońskie Stowarzyszenie Dostawców Rozrywki Komputerowej. Jest to pierwsza gra From Software, która zdobyła to wyjątkowe wyróżnienie. W uzasadnieniu jury stwierdziło, że Elden Ring to tytuł o „unikalnym charakterze, który jest jednocześnie bardzo przyjemny do grania”. Społeczność, która w części również miała wkład w ostateczny wynik, była bardziej dosadna, twierdząc, że jest to produkcja stojąca na „boskim poziomie”.

Ponadto reżyser gry — Hidetaka Miyazaki — został mianowany zwycięzcą Nagrody Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu. Ta zaś przyznawana jest osobie lub organizacji, która wniosła znaczący wkład w rozwój japońskiego przemysłu gier.

Elden Ring director Hidetaka Miyazaki won a Japan Game Award for his “significant contribution” to the Japan games industry and its success around the world 🔥🔥🔥 #TGS2022 pic.twitter.com/PcD9tXJb0N

— Hunter 🎮 (@NextGenPlayer) September 16, 2022

Elden Ring director Hidetaka Miyazaki won a Japan Game Award for his “significant contribution” to the Japan games industry and its success around the world 🔥🔥🔥 #TGS2022 pic.twitter.com/PcD9tXJb0N

— Hunter 🎮 (@NextGenPlayer) September 16, 2022

Podczas ceremonii przyznano również inne nagrody, w tym tę za najlepszą sprzedaż, gdzie zwyciężyły Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl. Statuetkę za najlepszy produkt zagraniczny zdobyło Call of Duty Vanguard.

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Na koniec warto zauważyć, że Elden Ring nie miało wcale łatwej konkurencji, bo szranki z pozycją From Software stawały takie gry jak Horizon Forbidden West, Pokemon Legends Arceus czy Resident Evill Village. Zastanawiać może jak najnowsze dziecko From Software wypadnie na tle konkurencji podczas gali The Game Awards 2022, która odbędzie się już 8 grudnia bieżącego roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!