Twórcy Elden Ring nie planują kolejnych DLC! Shadow of the Erdtree to pierwsze i ostatnie rozszerzenie

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Już 21 czerwca, po ponad dwuletniej przerwie, gracze Elden Ring powrócą do świata wykreowanego przez From Software. W wywiadzie opublikowanym na chińskim portalu Zhihu Hidetaka Miyazaki zdradził nowe szczegóły na temat nadchodzącego rozszerzenia oraz ujawnił powód, dla którego Shadow of the Erdtree ma być jedynym DLC.

Shadow of the Erdtree będzie jedynym dodatkiem do Elden Ring

Zwiastun Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Jak stwierdził Hidetaka Miyazaki (prezes studia FromSoftware), jednym z najważniejszych elementów Elden Ring jest eksploracj. Z tego powodu deweloperzy nie chcieli sztucznie ograniczać swobody graczy, dzieląc dostępny teren pomiędzy kilka dodatków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mimo że Shadow of the Erdtree nie zaoferuje konkretnego zakończenia, a podejmowane wybory nie będą miały wpływu na główny wątek, to rozszerzenie dostarczy odpowiedzi na niektóre zawiłości fabularne.

Miyazaki posłużył się tu przykładem Triny i Miquelli. Część graczy uważa je za ten sam byt, ale rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana, o czym przekonamy się w czasie rozgrywki.

Szef FromSoftware dodał, że zyskamy pełną kontrolę nad poziomem trudności. Osoby poszukujące wyzwania będą mogły wyłączyć zdobyte „ulepszenia”, a nowy system rozwoju postaci ma przypominać nieco rozwiązania znane z Sekiro.

Źródło: GamesRadar

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.