Elden Ring Shadow of the Erdtree fabularnie będzie zupełnie niezależne od podstawki. Miyazaki ujawnia nowe szczegóły

Elden Ring Shadow of the Erdtree

From Software jeszcze w lutym oficjalnie zaprezentowało światu wyczekiwane rozszerzenie do Elden Ring, czyli Shadow of the Erdtree. Od tamtego czasu dostaliśmy kilka dodatkowych informacji związanych z tym DLC, głównie dotyczyły one poziomu trudności, jaki przygotowało japońskie studio. Teraz zaś dotarły kolejne wieści, które związane są z kwestiami fabuły oraz zakończeń, jakie czekać będą na graczy.

Shadow of the Erdtree postawi przed graczami pewne wybory

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Portal MP1st dotarł do wywiadu udzielonego przez Hidetakę Miyazakiego dla chińskiego serwisu zhuanlan-zhihu. W rozmowie tej potwierdzono, że Shadow of the Erdtree pod względem fabuły będzie całkowicie niezależnym bytem. Oznacza to, że żadna z decyzji podjęta podczas poznawania zawartości podstawowej wersji gry nie będzie miała wpływu na to, jak wyglądać będzie nasza historia w dodatku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

DLC jest niezależnym bytem, ​​więc wybór dokonany przez gracza w tym tytule nie będzie miał wpływu na historię DLC. Jeśli chodzi o zakończenie, tak naprawdę nie ma tak zwanego „końca”. Oczywiście DLC nie będzie miało tylu zakończeń, co główna część, ale gracze i tak będą musieli w trakcie rozgrywki stanąć przed pewnymi „wyborami”.

Hidetaka Miyazaki

Jednocześnie reżyser gry przyznał, że DLC zaoferuje mniej zakończeń niż podstawka, co raczej nie powinno nikogo dziwić, jednak nadal śmiałkowie będą musieli „stanąć przed pewnymi wyborami”. Jest to akurat bardzo dobra wiadomość, bo dodaje do Shadow of the Erdtree pewien element regrywalności.

Oczywiście o poziomie tego DLC oraz tym, jakie ów zakończenia będą, dowiemy się dopiero po premierze, a ta nastąpi już niebawem. Shadow of the Erdtree zadebiutuje już 21 czerwca 2024 roku i dostępne będzie na wszystkich platformach, na których pojawiła się podstawowa wersja Elden Ring.

Źródło: MP1st.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.