Skyrim i całe Tamriel w grze strategicznej? Wszystko dzięki modyfikacji Elder Kings 2 do Crusader Kings 3

Elder Kings 2

Jedną z najważniejszych gier z serii The Elder Scrolls jest rozbudowane i bardzo charakterystyczne uniwersum, które przyciąga graczy z całego świata. Kwestią czasu było, aż ktoś postanowi ponownie przenieść ten bogaty świat do gry strategicznej. Ostatnio tak właśnie się stało i dzięki projektowi Elder Kings 2 entuzjaści serii mogą wcielić się w rolę jednego z władców Tamriel.

Elder Kings 2 to modyfikacja przenosząca świat The Elder Scrolls do Crusader Kings 3

Elder Kings 2 – trailer

Modyfikacja Elder Kings 2 przenosi całe Tamriel znane z serii The Elder Scrolls do strategicznej gry Crusader Kings 3.

Oferuje ona nie tylko wszystkie 10 grywalnych ras, które można napotkać w oryginalnych produkcjach, ale także inne jak przykładowo Gobliny czy Tsaesci. Ważną cechą tej modyfikacji jest fakt, iż mapa uniwersum The Elder Scrolls została tutaj bardzo szczegółowo odwzorowana.

Elder Kings 2 wyposażone jest również we własny system magii i religii. Istnieje także możliwość tworzenia wampirów oraz ustanawiania nowych rodzajów rządów jak chociażby autokracja.

Przeczytaj też: Monitor do laptopa — najlepsze modele

Zainteresowani tym projektem mogą pobrać go z warsztatu Steam lub ze strony Nexus Mods. Aby uruchomić tego moda, wystarczy jedynie mieć podstawową wersję Crusader Kings 3, choć posiadacze dodatków mogą liczyć na dodatkowe funkcje. Sami twórcy zalecają posiadanie przynajmniej DLC zatytułowanego Royal Court.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.