Electronic Arts rozpoczęło współpracę z Koei Tecmo. Firmy planują stworzyć „grę o polowaniu”

Electronic Arts

Electronic Arts to firma, której nie trzeba przedstawiać zbyt wielu osobom, bo jej portfolio stanowią takie serie jak FIFA, Battlefield czy Need for Speed, które znane są prawie na całym świecie. Inaczej sytuacja prezentuję się w przypadku Koei Tecmo, które na zachodzie nie jest tak bardzo znane, choć odpowiada za wydanie takich tytułów jak seria Ninja Gaiden. Wczoraj obaj wydawcy ogłosili nawiązane współpracy, której efektem ma być zupełnie nowa gra.

Nowa gra Electronic Arts i Koei Tecmo zostanie zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu

Umowa partnerska pomiędzy Electronic Arts a Koei Tecmo dotyczy stworzenia i wydania zupełnie nowej „myśliwskiej produkcji”, którą cechować ma „nieoczekiwana i innowacyjna mechanika”. Akcja tej jeszcze „bezimiennej” pozycji ma się rozgrywać w „feudalnej Japonii z motywami fantasy”. Za projekt odpowiadać będzie zależne od Koei Tecmo studio Omega Force, które znane jest z takich tytułów jak Persona 5 Strikers, Age of Calamity czy Fire Emblem Warriors: Three Hopes.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Poza tym o samej grze nie wiadomo zbyt wiele, jednak według dyrektora generalnego Electronic Arts Partners — Jeffa Gamona — zostanie ona ujawniona jeszcze w tym miesiącu. Bardzo możliwe, że produkcja ta zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach Tokyo Game Show, które odbywać się będą w dniach 15 – 18 września.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.