Activision otwiera nowe studio w Polsce! Weterani Wiedźmina i The Last of Us stworzą grę AAA dla Xboxa

Activision Blizzard

Już od dawna w Krakowie istnieje studio Infinity Ward. Teraz Activision jeszcze bardziej rozszerzy działalność w Polsce. Dziś ogłoszono bowiem powstanie nowego warszawskiego zespołu – Elsewhere Entertainment.

Activision zakłada studio Elsewhere Entertainment w Warszawie

Zapowiada się, że Polska zaistnieje jeszcze bardziej na światowej mapie gier komputerowych. Activision ogłosiło dziś bowiem powstanie studia Elsewhere Entertainment z siedzibą w Warszawie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowy zespół składa się z weteranów branży, który wcześniej pracowali nad Wiedźminem 3 czy The Last of Us i Far Cry. Teraz połączyli siły, aby stworzyć dla należącego do Microsoftu Activision grę AAA, która skupi się na narracji.

Produkcja ta będzie całkowicie nową marką. Niestety nie znamy większej ilości szczegółów. Niemniej warto zaznaczyć, że to kolejna inwestycja amerykańskiego giganta w naszym kraju – już od jakiegoś czasu w Krakowie istnieje nasz lokalny oddział Infinity Ward.

Wracając do gry Elsewhere, nie wiemy jeszcze, czy będzie to pozycja ekskluzywna Xboxa. Możemy jednak przypuszczać, że znajdzie się również ofercie abonamentu Xbox Game Pass.

Źródło: Windows Central

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.