Embracer wyśmiany na gali nagród DICE. Kamera pokazała reakcję prezesa firmy

Greg Miller Lars Wingefors DICE

Źle się ostatnio dzieje w Embracerze. Do sytuacji tej odniósł się wczoraj prowadzący gale nagród DICE Greg Miller, który pokusił się o drobny żart względem ostatnich działań firmy. Sala wydawała się rozbawiona, ale samemu CEO przedsiębiorstwa raczej nie było do śmiechu.

Embracer wyśmiany na gali nagród DICE przez Grega Millera

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się, że Embracer porzucił łącznie aż 29 różnych projektów. Przez firmę przechodzą też co rusz kolejne zwolnienia – i to do tego stopnia, że pozbyto się już łącznie 8% całkowitej liczby pracowników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja ta nie uległa uwadze osób z branży, do których należy także Greg Miller. Dziennikarz był wczoraj prowadzącym gali nagród DICE, gdzie postanowił opowiedzieć publiczności drobny żart o Embracerze.

Istnieją dwa zdania, których nie chcą usłyszeć ludzie w tym pomieszczeniu, których nie chce usłyszeć nikt z branży gier. Pierwsze z nich to: „ludzie w sieci są wkurzeni”, a drugie: „Embracer Group jest tutaj”.

Greg Miller

Sala wydawała się być bardzo rozbawiona tą kwestią, choć prezes samego Embracera już nie bardzo. Kamienna mina Larsa Wingeforsa została nawet ujęta przez jedną z kamer transmitujących imprezę.

Wracając jednak do nieco przyziemnych wydarzeń, DICE Awards 2024 ujawniło także naturalnie zwycięzców poszczególnych konkurencji. Raczej nikogo nie zdziwi fakt, że statuetkę za grę roku zgarnęło Baldur’s Gate 3. Powody do zadowolenia ma także Insomniac, bo Spider-Man 2 również zdobył sporo nagród.

Najnowszy exclusive Sony został łącznie wyróżniony w 6 różnych kategoriach. Produkcję tę wyróżniono za m.in. animacje oraz dźwięk.

Źródło: Twitter / Greg Miller

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.