Emmanuel Macron obwinił gry za ostatnie zamieszki. Prezydenta Francji wypunktował twórca Tekkena

Tekken 7

Jakiś czas temu Emmanuel Macron obwinił za ostatnie wydarzenia we Francji gry komputerowe. Na jego zarzuty odpowiedział nie kto inny niż sam twórca Tekkena. Katsuhiro Harada dosyć wprost skomentował na Twitterze zarzuty głowy państwa.

Katsuhiro Harada odpowiada na zarzuty Emmanuela Macrona

Gry komputerowe często obrywają niejako „przy okazji” tragicznych wydarzeń z bronią i śmiercią w tle. Nie inaczej było też w tym przypadku, gdy za zamieszki po zastrzeleniu nastolatka we Francji tamtejszy prezydent obwinił właśnie ten sektor rozgrywki.

Do słów tych ustosunkował się dziś Katsuhiro Harada, czyli jeden z twórców Tekkena, którego zdaniem takie postępowanie jest świetnym sposobem na „ucieczkę od ciężaru odpowiedzialności. W kilku punktach najpierw wymienił podstawowe zarzuty kierowane najczęściej w stronę gier, takie jak np. powodowanie agresji czy brak odpowiedniego ułożenia w życiu. Następnie całość podsumował krótką, aczkolwiek celną ironią.

Twórca gry, który potrafi stworzyć tak potężne zagrożenie, jest niesamowity… Uff!

Katsuhiro Harada

Niestety wątpliwe jest, aby w najbliższej przyszłości sytuacja dotycząca postrzegania gier mogła się całkowicie zmienić. Proces zyskiwania świadomości na temat nowych mediów musi potrwać długo, co pokazuje i tak już dużo lepsza opinia o grach w porównaniu do tego, co miało miejsce 20 czy 30 lat temu.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Tekken 7

Tak czy inaczej, wypadałoby, aby prezydent Francji miał nieco szerszy pogląd na tego typu sprawy. Tym bardziej, gdy moment wcześniej zachwalał inwestycję 350 milionów euro w sektor gier oraz filmów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.