Emulator PS4 wkrótce doczeka się aktualizacji! Gra w hity PlayStation na PC coraz bliżej?

TloU 2 GTX 1070

Emulator PS4 to bardzo ambitny projekt, który przygotowują twórcy odpowiedzialni za RPCS3 – w pełni działającego emulatora PS3. Program jest na razie w bardzo wczesnej fazie rozwoju, ale wygląda na to, że wkrótce otrzyma sporą aktualizację. Tak przynajmniej wskazuje post na Twitterze, który został opublikowany przez jednego z deweloperów.

Emulator PS4 wkrótce z aktualizacją

Jose Coixao – jeden z twórców RPCSX – opublikował niedawno ciekawy post na Twitterze. Widzimy na nim zrzut ekranu emulatora, który przedstawia ekran startowy gry na konsoli PS4.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Post został dodatkowo opatrzony podpisem „wkrótce”. Najprawdopodobniej deweloper miał więc na myśli aktualizację emulatora, który mógłby być teraz w stanie uruchomić przynajmniej niektóre tytuły z PS4 na PC.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że RPCSX był już w stanie obsługiwać audio i kontrolery. Nagranie zawierało także krótki pokaz rozgrywki, więc kto wie – być może teraz twórcom udało się poczynić kolejne postępy w pracach nad emulatorem.

Przypomnijmy, że jak na razie RPCSX jest dostępny wyłącznie na Linuxie. Jego obecną wersję testową można pobrać w tym miejscu.

Źródło: Twisted Voxel

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.