Kolejna gra anulowana na Xboxach. Gracze spekulują, że znów chodzi o Xboxa Series S

Enotria The Last Song

Enotria: The Last Song to kolejny debiutujący wkrótce soulslike. Niedawno poznaliśmy nową datę premiery gry, która ostatecznie nie trafi na Xboxy, przynajmniej na razie. Twórcy chcą dzięki temu dopracować wydania na PC i PS5.

Enotria: The Last Song – premiera anulowana na Xboxach

Zwiastun Enotria: The Last Song

Enotria: The Last Song to kolejny soulslike, który zadebiutuje w najbliższym czasie. Data premiery gry została ustanowiona na 21 sierpnia (wcześniej chciano ją wydać w czerwcu), twórcy planują także wydać wcześniej jej demo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Te – podobnie jak cała gra – trafi na PC i PS5. Zostaliśmy bowiem poinformowani o przynajmniej tymczasowym anulowaniu premiery Enotrii na Xboxach.

Jeśli chodzi o wydanie na Xboxa, zdecydowaliśmy się, w trosce o zapewnienie lepszych wrażeń graczom na PC i PlayStation 5, ponownie przeanalizować możliwość wydania gry na nim po premierze.

Jyamma Games

Niestety nie zostaliśmy poinformowani o żadnych powodach takiej decyzji. Gracze myślą jednak, że podobnie jak w przypadku Baldur’s Gate 3, przyczyną mógł być Xbox Series S i problemy z dopracowaniem gry na nim do stanu, który umożliwiłby uzyskanie certyfikacji od Microsoftu.

Jak na razie lepiej jednak wstrzymać się takich osądów. Być może chodziło o jakikolwiek inny problem, który został napotkany w procesie twórczym. Tym bardziej że Enotria przeszła przez zmianę z Unreal Engine 4 na piątą wersję silnika.

Pozostaje więc liczyć, że tytuł ten finalnie pojawi się w końcu na Xboxach. Miejmy nadzieję, że wydarzy się to szybko po premierze na PC i PS5.

Źródło: Gematsu

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.