Włoski soulslike namiesza w 2024 roku? Enotria The Last Song na świetnym materiale

Enotria The Last Song

Fani gier z gatunku soulslike mają w ostatnim czasie spore powody do zadowolenia i nie zawsze jest to efekt działań From Software. Wszakże całkiem sporym uznaniem cieszy się Lies of P od koreańskiego studia Neowizz. Jeszcze w tym roku na rynku może się pojawić kolejna produkcja z tego gatunku, a materiały promocyjne mogą napawać sporym optymizmem.

Enotria The Last Song, czyli włoski soulslike z „letnią duszą”

Enotria The Last Song — trailer

Mówiąc ściślej mowa o Enotria The Last Song od włoskiego studia Jyamma Games, która pierwszy raz została zaprezentowana światu przeszło rok temu. Tytuł ten — w przeciwieństwie do wielu produkcji z nurtu soulslike — nie będzie osadzony w mrocznym i brudnym świecie, a zamiast tego oferuje nieco lżejsze śródziemnomorskie klimaty rodem z Półwyspu Apenińskiego. Sami deweloperzy określają ten projekt mianem „letnich soulsów” i stawiają przed sobą niezwykle ambitny cel, jakim jest wyznaczenie „nowego kierunku” w gatunku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ujawnione dotychczas materiały mogą faktycznie nastrajać bardzo pozytywnie, choć w gameplayu, który pojawił się 4 miesiące temu na kanale IGN, da się wyczuć sporą dawkę „drewna”. Możliwe jednak, że twórcy od tego czasu nieco poprawili tę kwestię i będziemy mieli przypadek podobny do tego z Lies of P.

Enotria The Last Song — gameplay

Enotria The Last Song ma cechować się wieloma ważnymi elementami gatunku, który reprezentuje. Deweloperzy zapowiadają, że w tytule znajdzie się satysfakcjonująca eksploracja, różnorodność buildów, kilka rodzajów wrogów, ale też unikatowa mechanika. Na papierze brzmi to ciekawie, więc tym bardziej rośnie ochota na przetestowanie tego w praktyce.

Ten soulslike opakowany we włoski klimat ma zadebiutować za stosunkowo niedługo, bo już 21 czerwca 2024 roku. Zamierzacie ograć Enotria The Last Song? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.