Enshrouded osiągnęło niezwykle ważny kamień milowy. Gracze sugerują twórcom wiele nowych funkcji

Enshrouded

Patrząc na pierwsze dwa miesiące 2024 roku, trzeba przyznać, że jak na razie wielką popularnością cieszą się gry z gatunku survival. Poza Palworld można wymienić jeszcze jedną całkiem ciekawą produkcję, jaką jest Enshrouded. Tytuł ten ostatnio osiągnął niezwykle ważny kamień milowy w rozwoju, a gracze okazują się niezwykle zaangażowani w rozwój tej produkcji.

Enshrouded okazuje się niezwykle popularnym survivalem, a twórcy chcą poznać sugestie graczy

Enshrouded
Enshrouded

Według najnowszego komunikatu opublikowanego przez twórców na Steamie Enshrouded od momentu swojego pojawienia się na tej platformie osiągnęło próg 2 milionów graczy. Trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik, zwłaszcza że gra debiutowała w podobnym okresie co Palworld, które szturmem podbiło listy sprzedaży w sklepie Valve.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Enshrouded radzi sobie niezgorzej i widać to po statystykach SteamDB, które wskazują, że w momencie pisania tego newsa w produkcji tej bawi się ponad 23 tysiące graczy (51,9 tys. w peaku z ostatnich 24 godzin). Estymowana sprzedaż zaś oscyluje w granicach od 800 tys. do nawet 2,77 miliona kopii.

Enshrouded
Enshrouded

Twórcy gry najwidoczniej zdają sobie sprawę, że gwarantem długoterminowego sukcesu jest rozwój, a ten można osiągnąć dzięki współpracy z zaangażowaną społecznością. Właśnie dlatego udostępnili oni specjalną ankietę, gdzie to gracze mogą głosować na pomysły dotyczące dalszego rozwoju, sugerowane przez samych graczy.

Społeczność stanęła na wysokości zdania, bo pomysłów jest 1319, a więc całkiem sporo. Dotyczą dosłownie każdego elementu rozgrywki. Znajdzie się więc tutaj sugestia o wprowadzeniu proceduralnego generowania światów, ale także ta mówiąca o lepszych opcjach personalizacji wyglądu, czy większym możliwością interakcji z NPC-am.

Takie inicjatywy niezwykle cieszą i pokazują, że deweloperzy nie chcą zamykać się tylko na własne pomysły. Na pewno niezwykle ciekawe mogą być efekty dalszych prac deweloperów oraz tego, ile z tych pomysłów ostatecznie trafi do gry. Warto więc czekać, a jeśli sami chcecie zagłosować na jakiś pomysł, to możecie zrobić to pod tym adresem.

Źródło: Steam: Enshrouded, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.