Epic Games Store pojawi się na Xboxach? Phil Spencer nie wyklucza takiej opcji, a ma ku temu ważny powód

Epic Games Store Xbox

Phil Spencer w ciągu swojej kariery w Xboxie dał się poznać graczom, jako ktoś, kto potrafi zaskoczyć podejściem do rynku gier. W trakcie jednego z ostatnich wywiadów z serwisem Polygon podzielił się on szeregiem niezwykle ciekawych spostrzeżeń na temat sytuacji „Zielonych”. Jedna z nich dotyczy obecności zewnętrznych sklepów, które mogłyby być dostępne na konsolach giganta z Redmond.

Phil Spencer twierdzi, że aktualnie konsole ograniczają graczy

Phil Spencer Xbox Series X
Phil Spencer, Xbox Series X

Spencer stwierdził, że chciałby, aby gracze nie musieli w ramach konsoli zamykać się „w ogrodzie”, gdzie będą ograniczeni do jednego sklepu dostarczającego im gry. Dla niego samego fakt ten jest niezwykle frustrujący, a poproszony o wyjaśnienie nie wykluczył, że sklepy takie jak Epic Games Store czy Itch.io pojawią się na Xboxach, jak dodatkowa funkcja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, aktualny szef dywizji MS Gaming uważa, że gracze skorzystaliby z takiej wolności na konsolach. Oczywiście dla samego producenta też byłaby to spora szansa na zarobek.

Hej, kiedy używasz komputera, możesz zdecydować, jakiego rodzaju doświadczenia będziesz mieć decydując, gdzie kupić gry. Jest w tym prawdziwa wartość.

Phil Spencer

Dodatkowo dostrzega on spory problem w tym w ograniczeniach, które wynikają z ograniczeń takich, jak tylko jeden sklep na konsolach. Mogą one bowiem zniechęcać graczy do korzystania z konsol i decydowania się na wybór PC lub gier mobilnych. Udostępnienie więc na Xboxach innych sklepów z grami mogłoby sprawić, że taka konsola byłaby po prostu atrakcyjniejsza, gwarantując sobie znacznie większą popularność.

Spencer na razie nie podał żadnego konkretnego terminu wprowadzenia takiej polityki, choć z jego słów można wywnioskować, że Xbox stara się to rozwijać. Brzmi to, jak rewolucja, która faktycznie może odmienić obraz konsolowego rynku. Czy jednak konsumentów to przekona? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: Polygon

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.