Twórcy popularnego FPS-a zapłacą graczom za łapanie cheaterów! Intrygujący sposób na walkę z oszustami

Escape form Tarkov

Cheaterzy w grach sieciowych to prawdziwa zmora, która potrafi naprawdę zepsuć zabawę płynącą z rywalizacji. Twórcy takich pozycji głowią się od lat, jak przeciwstawiać się takim praktykom, szukając różnych sposób na rozwiązanie tego problemu. Deweloperzy kontrowersyjnego Escape From Tarkov wpadli ostatnio na całkiem ciekawy pomysł, na którym zyska nie tylko gra, ale też cała społeczność.

Twórcy Escape From Tarkov chcą nagradzać graczy za łapanie cheaterów

Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Wedle informacji przekazanych przez deweloperów w opisie aktualizacji 0.14.95, gracze mogą liczyć na wynagrodzenie w postaci waluty premium, jeśli uda się im złapać i zgłosić oszusta na gorącym uczynku. Jest to całkiem ciekawa akcja, która może znacząco wpłynąć na ogólną sytuację na serwerach gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Gracze otrzymają rekompensatę w walucie gry po zgłoszeniu, które doprowadziło do zablokowania sprawcy oszustw.
  • Rekompensata wiąże się z komunikatem w grze, informującym o pomyślnym zgłoszeniu. Wynagrodzenie za kilka pomyślnych raportów zostanie połączone.
Opis najnowsze aktualizacji Escape From Tarkov

Ciekawym zabiegiem jest tutaj pewna forma gratyfikacji dla tych, którzy chcą walczyć o lepszy stan gry i pozbyć się oszustów raz, a porządnie. W opisie aktualizacji nie podano żadnych stawek oraz widełek dla swoistych „łowców cheaterów”, jednak sam fakt, że twórcy chcą zaangażować społeczność do walki z oszustami, jest sam w sobie naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na papierze wygląda to obiecująco i daje nadzieję, że gracze sami pozbędą się uporczywego problemu, jednak na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać. Być może deweloperom takie rozwiązanie przyniesie wymierne korzyści i zaowocuje mniejszym odsetkiem kanciarzy, ale może też prowadzić do pewnych nadużyć. Oby tak się nie stało, ale na efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: escapefromtarkov.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.