Autorzy Escape from Tarkov próbują uspokoić wściekłych graczy. Z marnym skutkiem

Escape from Tarkov

W czwartek studio Battlestate Games poinformowało o wprowadzeniu do sklepu nowej edycji Escape from Tarkov. „Unheard Edition” wyróżnia się nie tylko bardzo wysoką ceną, ale również ulepszeniami, które można określić mianem pay-to-win. Gracze nie zostawili na deweloperach suchej nitki, a załagodzić sytuację starał się sam Nikita Buyanov, czyli szef i dyrektor operacyjny Battlestate Games. Jego propozycja rekompensaty dla dotychczasowych posiadaczy gry wyraźnie nie przypadła do społeczności do gustu.

Escape from Tarkov – tryb PvE będzie dostępny również dla posiadaczy edycji Edge of Darkness

Wczoraj Nikita Buyanov za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, iż część bonusów zarezerwowanych dla nabywców Unheard Edition będzie dostępna także w ramach edycji Edge of Darkness, czyli swego czasu najdroższym pakiecie sprzedawanym do 7 stycznia 2024 r.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Plan „przekupienia” graczy spalił na panewce, ponieważ na końcu listy znalazła się wzmianka o 6-miesięcznym dostępnie do trybu PvE. Kontynuowanie rozgrywki po wyczerpaniu limitu czasowego i tak wiązałoby się z dodatkowym wydatkiem, co jeszcze bardziej wzburzyło komentujących.

Fala krytyki zmusiła Battlestate Games do dalszych ustępstw.

Widzimy wasze niezadowolenie i zdecydowaliśmy, że funkcjonalność trybu PvE stanie się dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy wersji Edge of Darkness w momencie premiery gry, gdy infrastruktura serwerowa zostanie ulepszona do wymaganej przepustowości.

Nikita Buyanov

Posiadacze edycji Edge of Darkness mogą wykupić ulepszenie do Unheard Edition z 50-procentowym rabatem, a osoby, które już dokonały zakupu po pełnej cenie otrzymają darmowy klucz do wersji Left Behind Edition.

Co więcej, Battlestate Games zamierza osobno sprzedawać wczesny dostęp do trybu PvE. Właściciele Edge of Darkness mogą liczyć na zniżkę sięgającą 70 procent. Choć nowa oferta jest korzystniejsza, to trudno oczekiwać, że twórcom Escape from Tarkov uda się w ten sposób odzyskać utracone zaufanie.

Źródło: Reddit

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.