Najchętniej kupowane gry w pierwszym półroczu 2023. Znamy wyniki sprzedaży fizycznych kopii w Europie

Hogwrats Legacy The Legend of Zelda Tears of the Kingdom FIFA 23

W tym roku gracze mogli cieszyć się premierami naprawdę solidnych tytułów. GfK Entertainment, przedsiębiorstwo zajmujące się badaniem rynku mediów, podało właśnie dane sprzedażowe fizycznych kopii gier w Europie obejmujące pierwsze półrocze 2023. W różnych krajach wśród produkcji, po które najczęściej sięgali gracze, przewijają się głównie trzy tytuły.

Sprzedaż fizycznych kopii gier w Europie w pierwszym półroczu 2023 zdominowana przez The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

GfK Entertainment Sprzedaż fizycznych kopii gier w Europie
GfK Entertainment Sprzedaż fizycznych kopii gier w Europie

Firma badawcza GfK Entertainment podała wyniki sprzedażowe fizycznych kopii gier w Europie, obejmujące pierwsze półrocze 2023. Dane dotyczą sprzedaży wydań pudełkowych w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, w 9 z 18 krajów na liście, na pierwszym miejscu znalazło się The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, które zadebiutowało 12 maja 2023 roku.

FIFA 23 królowała w 5 krajach, a Hogwarts Legacy najlepiej sprzedało się w 4. Warto jednak dodać, że produkcja osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera nie została jeszcze wydana na Nintendo Switch. Jednak jeśli chodzi o tytuły Nintendo, możemy też zauważyć, że w Szwajcarii i Niemczech na trzecim miejscu zagościło Mario Kart 8 Deluxe. Z kolei na Słowacji ostatnią pozycję na podium zajęło NHL 23.

Zobacz też: Najlepsze routery gamingowe

Kup The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom

W Polsce to FIFA 23 była najchętniej kupowaną grą w fizycznej dystrybucji. Następnie polscy gracze najczęściej sięgali kolejno po Hogwarts Legacy oraz The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Jednak to właśnie hit od Nintendo zdominował rynek w Europie pod względem sprzedaży pudełek w pierwszym półroczu 2023.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.