F1 23 na nowym gameplayu. Symulator „królowej motorsportu” będzie jeszcze bardziej realistyczny

F1 23

F1 23 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych gier wyścigowych. Nie ma się co temu za bardzo dziwić, bo to jedyny wysokobudżetowy symulator skupiony wyłącznie na Formule 1, która jest przecież uznawana za „królową motorsportu”. Najnowszy gameplay zdradza nam natomiast, że gra odda trudy rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w sposób realistyczniejszy od swojej poprzedniczki.

Nowy gameplay z F1 23

Gameplay F1 23

Gameplay z F1 23 to nie tylko ujęcia z rozgrywki, ale też obecność opowiadającej o zmianach w grze lektorki. Fanów serii na pewno ucieszy powrót czerwonych flag, których brakowało w serii od jakiegoś czasu, ale to nie jedyna nowość.

Najnowszy tytuł o Formule 1 wzbogaci się też o system Precision Drive. Na pierwszy rzut oka ta nazwa brzmi trochę tajemniczo, ale to po prostu umożliwienie dużo precyzyjniejszej jazdy graczom korzystającym ze standardowych kontrolerów.

Prowadzenie bolidów oraz generalnie fizyka gry również uległy przerobieniu. W F1 23 doświadczymy o wiele lepszego wyczucia pojazdu, a wszystko to dzięki wdrożeniu większej wygody w jego prowadzeniu oraz poprawie trakcji przy niskich prędkościach.

Zobacz też: Dysk SSD – najlepsze modele

Wygląda więc na to, że F1 23 położy dużo większy nacisk na aspekt symulacyjny zabawy. Tytuł ten ukaże się już 16 czerwca 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xboxie One i Xboxach Series X|S, więc efekty pracy jego twórców przyjdzie nam ocenić już niebawem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.