F1 Manager 2022 nie spełnił oczekiwań. Wartość Frontier Developments spadła o 40%

F1 Manager 2022

Rosnąca popularność Formuły 1 na całym świecie nie wystarczyła, żeby F1 Manager 2022 sprzedał się wystarczająco dobrze. Nowy projekt Frontier Developments 2022 nie spełnił oczekiwań twórców i spowodował znaczący spadek wartości studia.

Słaba sprzedaż F1 Manager 2022

Zwiastun F1 Manager 2022

Formuła 1 w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Gry Codemasters mają rzeszę fanów, własną scenę esportową i co roku swoją premierą wzbudzają niemałe zamieszanie wśród miłośników wirtualnego ścigania. Nic więc dziwnego, że F1 chciało pójść za ciosem i dorzucić do portfolio jeszcze jedną, coroczną produkcję.

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Frontier poinformowało właśnie, że sprzedano 600 tysięcy kopii F1 Manager 2022, co nie spełniło oczekiwań twórców. Zainteresowanie grą w okolicach jej premiery było duże. Problem leżał w świątecznych przecenach, które nie wpłynęły znacząco na sprzedaż.

Przeczytaj też: Kody do The Forest

Chociaż Frontier uważa, że dalej może osiągnąć wyższe dochody niż w poprzednim roku fiskalnym, wartość firmy znacząco spadła. Czas pokaże również, czy słaba sprzedaż F1 Manager 2022 wpłynie jakoś na rozwój kolejnych produkcji z tej nowej serii.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z